Trabzon’da Ortahisar Belediyesi’nce düzenlenen “Kitap Günleri” organizasyonu düzenlenen açılış programıyla birlikte başladı.

16-25 Aralık tarihleri arasında 35 yazar ve 80 yayınevinin katılım göstereceği “Kitap Günleri” etkinliği Trabzon’da düzenlenen açılış programıyla birlikte başladı. Etkinlikte konferans, semazen, söyleşi, ney dinletisi, yazar ve sanatçı Sinan Yağmur Şeb-i Arus töreninin yanı sıra yazarların imza günleri gerçekleştirilecek.

Metin Lokumcu davası Trabzon'da görülecek! Metin Lokumcu davası Trabzon'da görülecek!

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Kitap Günleri” etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada;

"Kitapseverlerin ilgiyle takip edeceği, içeriği dopdolu çok güzel bir organizasyon olacak. Yazarlar ziyaretçilere kitaplarını imzalayacak. Konferans, söyleşi ve imza günü gibi birçok etkinlik düzenlenecek. Hem kitap kurtları hem de şehrimiz için çok harika bir etkinlik olacak. Fuarımızın şehrimize ayrı bir renk katacağını düşünüyorum. Kitap dostları, kitapseverleri, ayrıca öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, gençlerimizi, kısaca kitaplara ilgi duyan herkesi 16 Aralık Cuma günü saat 14.00'te Ortahisar Belediyesi'nin Çok Amaçlı Salonu'na davet ediyorum." İfadelerine yer vermişti.