Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica, Trabzonspor dergisinde yer alan röportajında Trabzonspor’un yeni sezon için 6 ile 8 arasında yeni oyuncu transfer edeceğini söyledi. Hedeflerinin en iyi oyuncuları getirmek olduğunu belirten Bjelica, “Bu takımla başarılar kazanmaya aç oyuncuları aramıza katmak istiyoruz. Bu kulüp, bunu hak ediyor. Taraftarlar bunu hak ediyor” ifadelerini kullandı.

Elips Haber’de yer alan “Trabzonspor Teknik Direktörü Bjelica, hedeflerini anlattı” başlıklı habere göre, yeni transferlerle ilgili süreç üzerinde çalıştıklarını aktaran Bjelica, “Gözlemcilerimiz, şef gözlemcimiz, kulüpteki herkes, başkanımız, antrenörlerimiz, analizcilerimiz, hepimiz bu konu üzerinde yoğun bir biçimde çalışıyoruz. Trabzonspor'a en iyi oyuncuları getirmeyi istiyoruz” dedi. Trabzonspor forması altında başarılar kazanmaya aç oyuncuları kulübe katmayı hedeflediklerini aktaran Bjelica, “Bu kulüp, bunu hak ediyor. Taraftarlar bunu hak ediyor. Maksimumu vermek zorundayız. Geçen seneki seviyeye çıkabilmek adına doğru oyuncuları getirebilmek planlarımız arasında” diye konuştu.

“Zor günlerde takımının arkasında olan bir taraftar kitlesi var”

Uzun bir aranın ardından şampiyonluk özlemini sonlandıran Trabzonspor taraftarlarının kutlamalarını takip ettiğini aktaran Bjelica, Trabzonspor taraftarları ile ilgili olarak her zaman takımı destekleyen zaman ve hem iyi günde hem de zor günlerde takımının arkasında olan bir taraftar kitlesi olduğu ifadelerini kullandı.

“İşler iyi gitmediğinde eleştirilerin de olması normal. Her yerde bu böyledir” diyen teknik adam, “Bizler saha içerisinde çıkardığımız işle, spor karşılaşmasını kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapıp taraftarlarımıza duyduğumuz saygıyı göstermeliyiz. Bazen kazanamasak da eğer saha içinde her şeyimizi verdiysek taraftarlarımız da bunu görüp ödülünü vereceklerdir. Bu kulübün tarihi, taraftarları ve Trabzonspor'un Türk futbolunda temsil ettiği her şeyi düşündüğünüzde bu bizim bir zorunluluğumuz. En yüksek seviyede olan hedeflere ulaşabilmek için her gün, her antrenmanda kendimizi maksimum seviyede zorlamalı, profesyonel olmalı, konsantre olmalı ve disiplinli olmalıyız. Kupalar kazanmak, ligde en üst sıralarda olmak, kupayı kazanmak bizim ulaşmak istediğimiz hedeflerimiz arasında” diye konuştu.