Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, sezon öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Doğan, transferi gündeme gelen Uğurcan Çakır ile ilgili net ifadeler kullanırken stat isim sponsorluğu konusunda da 10 gün içerisinde bir sonuca varılacağını açıkladı. İşte Ertuğrul Doğan’ın açıklamalarından satır başları:

Trabzonspor'un Stoperi İdmana Çıkamadı Trabzonspor'un Stoperi İdmana Çıkamadı

‘1 MİLYAR TL AÇIK VAR’
”Trabzonspor’un yıllık geliri 615 milyon TL. Yıllık gideri 800 milyon TL. Bunun içinde oyuncuların maliyetleri ve personel maaşları yok. Hepsini içine koyarsak 1 milyar TL’ye yakın bir açık var. Bu şartlarda kulüpleri yönetmek çok zor hale geliyor. Göreve geldiğimizden beri kulübün kasasına 37 milyon Euro soktuk.”

”Trabzonspor satılabilir mi, bana sorsan mantıklı gelmiyor. Ama yarın çok farklı gelişmeler olacak belki bilemiyorum. Şu anda bana sorunca, reel bir durum haline gelebileceğini düşünmüyorum.”

‘UĞURCAN’A BİR SÖZÜM VAR’
“Uğurcan, takımın kaptanı. Bizim çok önemli bir değerimiz. Ben Uğurcan’ı Türkiye’de bir kulübe satmam dedim, satmam da. Ama Uğurcan bir gün gelir der ki, ‘Başkanım Avrupa’dan çok ciddi teklif var. Ben kulübümü Avrupa’da temsil etmek istiyorum.’ Uğurcan’a bir sözüm var, böyle bir teklif gelirse çok ciddi bir kulüp tarafından yardımcı olacağımızı söyledik. Bu sözümüz geçerli.”

“Hocamızın verdiği liste dahilinde transfer çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar kendisinin onay verdiği 3 yabancı transferini gerçekleştirdik. Gerçekleşme aşamasında olan 2 transfer daha var.”

ARDA GÜLER AÇIKLAMASI…
“Arda Güler, tebrik ediyorum kendisini. Çok değerli, genç bir oyuncu, çok beyefendi bir oyuncu. Hareketlerinden, her şeyinden belli. İlk başta ailesine teşekkür etmek lazım, böyle bir evlat yetiştirdikleri için. Hocalarını kutlamak lazım, böyle bir oyuncuyu Türk futboluna kattıkları için. Kendisini de kutluyorum. Konuşulan kulüpler, dünyanın en büyük kulüpleri. İnşallah başarılı olur. Hepimiz de gurur duyarız. Arda Güler’le ilgili düşüncelerim bunlar”

‘LAHTİMİ GELMEK İSTEMİYOR’
Doğan, henüz kampa katılmayan Montasser Lahtimi’nin Trabzon’a dönmek istemediğini söyledi ve şu sözleri kullandı:

“Lahtimi konusu doğru. Oyuncu, tüm uyarılarımıza rağmen Trabzon’a gelmedi. Noter tespiti yaptırdık, ceza kestik. Hocamız, kamp kadrosunun dışında bıraktı. Gelişmelere göre neler yaşanacağını göreceğiz. Oyuncu, şu anda Trabzon’a dönmek istemediğini söylüyor. Son durum bu.”