Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, 5 Nisan 2024 tarihinde çeşitli nedenlerle bir dizi kulüp ve bireyi Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk ettiğini duyurdu. Sevk nedenleri arasında çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, talimatlara aykırı hareket, sportmenliğe aykırı hareket, kural dışı hareket, hakeme hakaret ve saldırı gibi farklı suçlamalar yer alıyor.

Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş., çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle, Bitexen Antalyaspor saha olayları sebebiyle ve Tümosan Konyaspor birden fazla ihlal nedeniyle disipline sevk edilmiş durumda. Trabzonspor A.Ş., Fenerbahçe A.Ş., Beşiktaş A.Ş. gibi Süper Lig devleri de çeşitli suçlamalarla PFDK'ya sevk edilenler arasında olduğu açıklandı.

Trabzonspor'un Rakipleri Belli Oluyor Trabzonspor'un Rakipleri Belli Oluyor

Trabzonspor ise bu nedenle PFDK'ya sevk edildi:
"TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü’nün 03.04.2024 tarihinde oynanan TÜMOSAN KONYASPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Editör: Haber TS