Ahmet Ağaoğlu Transferde Gemileri Yaktı

Dünya yıldızları Trabzonspor'un transfer gündeminden düşmüyor. Trabzonspor'da başkan Ahmet Ağaoğlu, Aralık ayında gerçekleşecek kongre öncesinde başkana yakın kaynaklardan çıkan transfer haberlerine göre adeta gemileri yakmış olarak gözüküyor.

Ahmet Ağaoğlu Transferde Gemileri Yaktı

Trabzonspor’da transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, yapılan hamleler ve görüşülen futbolcular Aralık kongresi öncesinde başkan adaylığına hazırlanan isimleri geri adım attırdı.

Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmaya göre Trabzonspor’un borçlarının yapılandırılması ve 2 yıl anapara ödemesi yapmayacak olması Trabzonspor’a kasa kolaylığı sağlarken, Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun yüksek bütçeli ve futbolunun son dönemine gelmiş futbolculara yönelmesi başkanlığa hazırlanan isimleri kulübün gelecekte yapacak olduğu ödemelerin zorluğu konusunda düşündürüyor.

Devre arasında gerçekleşecek kongre öncesinde kulübün gelir – gider tablosunu yakından takip eden başkan adaylarını seçildikten kısa bir süre sonra ciddi ödemeler bekliyor olacak.

Transferde ismi geçen ve kalitesi tartışılmaz olan isimler Trabzonsporlu taraftarları oldukça heyecanlandırken, Trabzonspor’u yönetmeye talip olacak isimlerin ekonomik tabloda zorlu bir sürece girileceği için geri adım atmasına neden oluyor.

Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun ise görüşülen isimlere bakıldığında adeta gemileri yaktığı gözlenirken, gerçekleşmesi muhtemel transferler ile Aralık kongresi öncesinde taraftarın da desteğini arkasına alması bekleniyor.

TARAFTARIN ÇOĞUNLUĞU EKONOMİYE DEĞİL FUTBOLCUYA BAKIYOR

Ciddi sponsorluk ve yan gelirlere sahip olan Fenerbahçe’nin 2020 – 2021 sezonunda yıldız transfer hamleleri sarı – lacivertli ekibi şampiyonluğa taşımaya yetmemişti. Fenerbahçe’yi tarihinin en büyük zararına sokan Ali Koç ise gerçekleştirdiği transferler sayesinde Fenerbahçe’de uzun yıllar başkanlık yapacak gibi gözüküyor. Yapılan anketlerde taraftarlar ekonomiyle çok ilgilenmediği gözlenirken, sadece gerçekleşen transferlerin kalitesine bakarak başkanlığı yürüten isme sahip çıktığı gözlendi.

Fenerbahçe’de Ali Koç’un transfer politikası her ne kadar kulübü ciddi anlamda zarara soksa da taraftarın gözünde ve başkanlıkta kredisini yükseltti.

Aralık kongresi öncesinde Trabzonspor’da Ahmet Ağaoğlu’nun da tıpkı Fenerbahçe’de Ali Koç’un yaptığı gibi dünyaca ünlü isim yapmış yıldız isimlere yönelmesi bordo mavili kulübü ekonomik anlamda zorlu bir yola sürüklesede kongrede aday olması halinde kazanma olasılığını arttıracak.

HaberTS.com - Yasir Güney

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 23:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tahsincan D.
Tahsincan D. - 3 hafta Önce

ahmet ağaoğlunun zaten kredisi var böyle hamle yapmasına gerek yok. Başakşehir'e kaçan şampiyonlukta kadronun değeri ortada hakemlerin kumpasları ortada. Trabzonspor'un şampiyon olması için transfere değil MHK'ye ayarı vermesi şart. Sonrası kolay

TS
TS @Tahsincan D. - 3 hafta Önce

Başkanın kredisi transferle alakası yok , kredisi çok Yanii...ayrıca sanki 4 5 milyon euro yıllık ile anlatmış gibi yazılması yanlış eğer şampiyon olmak isteniyorsa gervinho vb gibi oyuncularla hızlı kestirmeden hedefe şampiyonluga ulaşır, her yönden faydalı olur bu transferler gençler idmana çıktıgında gervlnho vb oyunculardan birşeyler öğrenir nasıl şut çeker adam geçer nerde durur bunlarda önemli...başkan doğru işler yapıyor tek aday olup şampiyonluk için yola devam.

Zehra Çebi
Zehra Çebi - 3 hafta Önce

ben şunu anlamıyorum haberts günlerdir muhasabe müdürü gibi yayınlar yapıyor. İHO zamanında olanlara göz yuman sizdiniz. taraftarı yanlış yönlendirmeyin. başkan işini bilir biz ona güveniyoruz

kongre üyesi
kongre üyesi - 3 hafta Önce

ben kongre üyesiyim oyumu ahmet ağaoğluna verdim yine ona veririm. ama lütfen başkan yaşı geçmiş oyuncular konusunda çok fazla takımı doldurma. Bu kadar risk alma.

Mustafa hamzaoğlu
Mustafa hamzaoğlu @kongre üyesi - 3 hafta Önce

Sıkıntı yok gençlerde var

Salim Karaca
Salim Karaca - 3 hafta Önce

Bende başkan gibi düşünüyorum. Nasılsa devlet bir şekilde borçlara ayarı veriyor. Neden bizde rakiplerimiz gibi güçlü kadro kurmayalım. Aynen haberde yazdığı gibi bak şikecilere bir şekilde aynen devam ediyorlar. Ligde maalesef adalet yok. Kimse Trabzonspor'u limit kurallarına uyduğu için ödüllendirmedi. Trabzonspor hiç bir türlü batmaz.! Batırmazlar. Barı gelecek sezon iyi bir takım izleyelim

Güven
Güven @Salim Karaca - 3 hafta Önce

Kardeş başarı tranferlerle olmuyor, tranfer edilen OYUNCULARLA oluyor. Alanya gibi hatay gibi bjk nin gezzal ı gibi

MURAT TAŞKIN
MURAT TAŞKIN - 3 hafta Önce

Ben Trabzonspor taraftarıyım. Futbol bir kumardır. Risk alınmadan da şampiyonluk gelmez bunu görüyoruz. Sonuna kadar risk alınmalı ve artık Trabzonspor şampiyonluğunu doyasıya kutlamalıyız.

SERKAN KORKMAZ
SERKAN KORKMAZ - 3 hafta Önce

BAŞKAN YAPMA GİTME MENAJER OYUNLARINA GELME LÜTFEN. GÖRÜŞÜLEN FUTBOLCULAR ALINIRSA BUNLARDAN TRABZONSPOR'DAN BÜYÜK ZARAR EDER. TEK KAZANAN MENAJERLER OLUR.

AHMET GENÇ
AHMET GENÇ - 3 hafta Önce

Bir şey sormak istiyorum buradan başkan Ahmet Ağaoğlu'na. Neden hep aynı menajer üzerinden transferler yürütülüyor? Futbolcunun menajeri olmamasına rağmen yine aynı isim görüşmelere dahil oluyor?

Mehmet Çelebi
Mehmet Çelebi - 3 hafta Önce

gemi işinde battı şimdi de Trabzonspor'u mu batıracak. Üzülen taraftar kazanan menajerler mi olacak...... Ben şuana kadar yapılan hamleleri beğeniyorum. Son iki transferde bir risk ama kabul edilebilir. Ama güvenilir kaynakların verdiği transfer haberleri beni çok korkutuyor. Buradan uyarmak istiyorum bu kadar risk fazla olur sayın başkan...


SIRADAKİ HABER