Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Vasyl Bodnar Trabzonsporu ziyaret ederek Asbaşkan Zeyyat Kafkas ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Ukrayna’da savaşın devam ettiğine dikkat çeken Büyükelçi Bodnar, savaş sürecinde ülkesindeki futbol okullarında eğitim gören çocukları, Trabzonspor’un tesislerinde uzun süre konaklamasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Bodnar, “Çocuklarımızı güven içinde misafir ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Bu hem çocuklar, hem de aileleri için çok önemli. Bugün Ukrayna’da Trabzonspor olarak 150 çocuk, 150 küçük büyük aileye sahipsiniz. Bu çocuklar Ukrayna’da hep sizi anlatıyorlar” diye konuştu. 

Ruzomberok Trabzonspor Maçı İlk 11'i Belli Oldu Ruzomberok Trabzonspor Maçı İlk 11'i Belli Oldu

Asbaşkan Zeyyat Kafkas da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bir süre önce Ukraynalı çocukları alt yapı tesislerimizde, akademimizde misafir ettik. O çocukların kendilerini mutlu hissetmeleri için çaba harcadık. Ülkelerine dönen Ukraynalı çocuklardan birinin ülkesinde profesyonel imza attığını öğrendik, çok sevindik. Temennimiz kazananı olmayacak bu savaşın kısa sürede bitmesidir” dedi.

Yönetim Kurulu Üyeleri Sami Karaman, Coşkun Öztürk, Derviş Köz, Ceyhun Eskici ve Fatih Solak’ın da hazır bulunduğu ziyarette Asbaşkan Kafkas, Büyükelçi Bodnar’a kahve takımı ve isminin yazılı olduğu forma hediye etti.  Büyükelçi Bodnar’a eşlik eden Kütahya, Afyon ve Eskişehir Fahri Konsolosu Erkan Güral’a da forma hediye edildi.

Editör: Haber TS