Trabzonspor Montassir Lahtimi'nin transferi için Fas ekibi Wydad Athletic ile görüşmelere başlandığını resmen açıkladı.

Trabzonspor Müzesinde Bir İlk Trabzonspor Müzesinde Bir İlk

Bordo – Mavililer, Faslı oyuncu Lahtimi’yi ülkesinin takımlarından Wydad Athletic Kulübü’ne satın alma opsiyonuyla beraber kiraladı.

Fas Kulübü Trabzonspor’a 100 bin Euro kiralama bedeli ödeyeceği ifade edilirken eğer kulübün resmi maçlarının yüzde 75’inde oynaması halinde ise satın alma opsiyonu gerçekleşerek Bordo – mavililere 400 bin Euro daha ödeme yapılacak.
Ayrıca Lahtimi’nin başka bir kulübe transfer olması halinde Trabzonspor’a ödenen bedeller düşüldükten sonra kalan kısmın yüzde 17’si de yine Bordo – Mavililere ödenecek.

Trabzonspor’un konuyla ilgili KAP’a yaptığı açıklama şu şekilde:

Profesyonel futbolcumuz Montassir Lahtimi'nin, 2023-24 futbol sezonu sonuna kadar satın alma opsiyonlu olarak, Wydad Athletic Kulübüne kiralanması konusunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre; Wydad Athletic Kulübü, Kulübümüze, kiralama bedeli olarak 100.000.-EUR ödeme yapacaktır. Futbolcunun, Wydad Athletic Kulübünün resmi maçlarının %75'inde oynaması halinde satın alma opsiyonu gerçekleşecek olup, Wydad Athletic Kulübü, Kulübümüze sözleşme fesih bedeli olarak 400.000.-EUR ödeme yapacaktır. Ayrıca, futbolcunun kesin transferinin gerçekleşmesi ve sonrasında bir başka kulübe transfer olması halinde, elde edilecek transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla Kulübümüze ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %17'si Kulübümüze ödenecektir.

Trabzonspor'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada,"Profesyonel futbolcumuz Montassir Lahtimi’nin, 2023-24 futbol sezonu sonuna kadar satın alma opsiyonlu olarak, Wydad Athletic Kulübüne kiralanması konusunda anlaşma sağlanmıştır." Denildi.

512022