Yeni sezon hazırlıklarını Slovenya'nın Kranj şehrinde sürdüren Trabzonspor'da, idman sırasında Mislav Orsic, altyapı oyuncusu Hakan Yeşil ile girdiği ikili mücadelede sakatlandı. MR'ı çekilen sol kanat oyuncusunun sağ diz bölgesinde ön çapraz bağ yırtığı ve iç yan bağ yaralanması belirlendi. Tedavisine başlanan Hırvat oyuncunun yaşadığı ciddi sakatlık Trabzonspor yönetimini, teknik ekibi ve taraftarı şoke etti. Bordo mavili takımla ilk resmi maçına çıkamadan sakatlanan Orsic'in 9 ay süre sahadan uzak kalması bekleniyor.

Trabzonspor Hedefi Belirledi Trabzonspor Hedefi Belirledi

İLK BÜYÜK SAKATLIĞINI YAŞADI

Bordo mavili takıma henüz 25 gün önce transfer olan Orsic, kariyerinin ilk büyük sakatlığını, resmi maça dahi çıkamadan Trabzonspor'da yaşadı. 2018'de başladığı profesyonel futbol kariyeri boyunca kas yaralanması, darbe ve yaşadığı küçük yaralanmalar nedeniyle bugüne kadar yaşadığı 5 sakatlıkla 3 maç kaçıran oyuncunun, Mart ayından önce sahaya dönmesi beklenmiyor.

YÜKLÜ MALİYETE GİRİLMİŞTİ, SÖZLEŞMESİ DONDURULABİLİR

Trabzonspor'un Southampton'a 2 milyon 400 bin Euro bonservis ödeyip, 1 yılı opsiyonlu olarak 3 yıl süreyle anlaştığı Orsic'e ilk 2 yılında 1 milyon 600 bin Euro maaş ödenecek. 2 sezonda toplam 40 maça çıkması halinde sözleşmesi uzayacak oyuncunun transferi için ayrıca stoper Taha Altıkardeş anlaşma gereği Göztepe'ye ücretsiz verilmişti. Bordo mavili yönetim, büyük umutlar bağlayıp, yüklü maliyete girdiği oyuncunun sözleşmesini dondurarak, kadroda yer açmayı ve yeni transfer yapmaya hazırlanıyor.

AMELİYAT OLUYOR

Bordo mavili yönetim, ameliyat edilecek futbolcunun sağlık durumuna göre süreçle ilgili olarak oyuncuyla görüşecek. Futbolcunun sağlık durumuyla yakından ilgilenen yönetim kurulu, Orsic'in sahadan uzak kalacağı süreyi göz önüne alarak, alternatif oyuncu olarak transfer arayışlarını da hızlandırdı.

EDGAR IE'NIN SÖZLEŞMESİ DONDURULAMAMIŞTI

Bu arada Trabzonspor'da bitmek bilmeyen sakatlık kabusu nedeniyle birçok futbolcu uzun süre sahadan uzak kalmıştı. Bordo mavililerde son yıllarda çapraz bağ yırtığı, kopması ve yaralanması yaşayan oyunculardan Edgar Ie'nin sözleşmesi, TFF'nin sözleşme dondurma talebini kabul etmemesi üzerine feshedilmiş ve oyuncu 7 ay sahadan uzak kalmıştı. İyileştikten sonra takıma yeniden dönmeyi bekleyen oyuncu ile sonrasında yollar tamamen ayrılmıştı.