Şimdilerde kolleksiyonculukla ilgilenen Vurgnec, Hırvatistan Rjeka’da büyük bir sergi açtı. Rijeka Şehir Müzesinde 14 Eylül açılan sergi 8 Kasım tarihine kadar gezilebilecek. Serginin adı ise, “Vugrinec Figüratif Metamorfoz Kolleksiyonu (1880 – 1970)

Adı hem sanatsever, hem de futbolla anılan nadir isimlerden biri olan Vugrinec, Rijeka ve Trabzonspor’da attığı gollerle iz bırakarak unutulmaz isimler arasına girdi.

Koleksiyonculuğa ilk olarak 25 yıl önce başlayan ve bu sırada üst düzeyde futbol oynayan oyuncunun ilk satın aldığı resim ise Kartaši…

Vugrinec, “Bu sadece ilk resim ve daha sonra karşılaştığım her resim, ilk resim gibiydi. Resme her zaman sanki ilk kez görüyormuşum gibi bakıyorum” dedi.

Kayserispor Başkanının Trabzonspor Maçı Sonrası Açıklaması Kayserispor Başkanının Trabzonspor Maçı Sonrası Açıklaması

Koleksiyonculuğu tanımlaması istenen Vugrinec, “Tanımı yok. Herkes sanat kolleksiyoncusu olabilir. Ancak bunun için sürekli bir eğitim, mülkiyet transferinin izlenmesi, sergiler, müzayedeler, kataloglar anlamına geliyor…O dünyada sürekli bir şeyler oluyor. Onun için paraya, tutkuya ve çok zamana ihtiyacınız var. Günün 24 saati onun içerisinde olmalısınız” diye konuştu.