Trabzonspor'un Yıldızı Oyuna Devam Edemedi Trabzonspor'un Yıldızı Oyuna Devam Edemedi

Trabzonspor’da istediği süreyi bulamayan ve beklentilerin uzağında kalarak Fas ekiplerinden Nadi el-Vidad er-Riyadi ile sözleşme imzalayan 22 yaşındaki Montasser Lahtimi yeni takımıyla 8 karşılaşmada süre alırken 2 asistlik skor katkısı sağladı.

ZİRVEYE OYNUYOR

Montasser Lahtimi’nin forma giydiği Nadi el-Vidad er-Riyadi geride kalan maçlarda topladığı 13 puan ile lider RS Berkane’nin 1 puan gerisinde bulunuyor.

TRABZONSPOR’DA SÖNÜK KALDI

Trabzonspor ile 10 karşılaşmada süre alan Montasser Lahtimi skor katkısı sağlayamamıştı.

KARİYER ZİRVESİNİ YAŞAMIŞTI

Kariyer zirvesini RUS Rabat ile yaşayan genç futbolcu 49 maçta 7 gol 8 asistlik ile yıldızlaşmıştı.

SATIN ALMA OPSİYONU İLE KİRALANDI

Trabzonspor’un Lahtimi için yaptığı KAP açıklamasında, “Profesyonel futbolcumuz Montassir Lahtimi'nin, 2023-24 futbol sezonu sonuna kadar satın alma opsiyonlu olarak, Wydad Athletic Kulübüne kiralanması konusunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre; Wydad Athletic Kulübü, Kulübümüze, kiralama bedeli olarak 100.000.-EUR ödeme yapacaktır. Futbolcunun, Wydad Athletic Kulübünün resmi maçlarının %75'inde oynaması halinde satın alma opsiyonu gerçekleşecek olup, Wydad Athletic Kulübü, Kulübümüze sözleşme fesih bedeli olarak 400.000.-EUR ödeme yapacaktır. Ayrıca, futbolcunun kesin transferinin gerçekleşmesi ve sonrasında bir başka kulübe transfer olması halinde, elde edilecek transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla Kulübümüze ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %17'si Kulübümüze ödenecektir” ifadelerine yer verilmişti.