Trabzonspor’un ilk resmi golünü atan eski futbolcusu Osman Türk, hayatını kaybetti. Bordo-Mavililerden yapılan açıklamada, Osman Türk'ün vefatının büyük bir üzüntüyle öğrenildiği belirtildi. Kulüp, "Eski futbolcumuz ve Divan Kurulu üyemiz Osman Türk’ü kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verdi.

Osman Türk, kariyerine 1966 yılında Kırmızı-Beyaz Trabzonspor’da başladı. Daha sonra, 2 Ağustos 1967’de kurulan Trabzonspor’da 6 sezon boyunca forma giydi. Kulübün tarihindeki ilk resmi golünü atan oyuncu olarak unutulmazlar arasına girdi.

Osman Türk’ün cenazesi, 18 Mayıs Cumartesi günü ikindi namazının ardından İskenderpaşa Camii'nden kaldırılacak. Trabzonspor camiası, bu değerli oyuncusunu son yolculuğuna uğurlamak için bir araya gelecek. Osman Türk'ün vefatı, Türk futbolu için büyük bir kayıp olarak değerlendiriliyor.

Trabzonspor'un açıklamasının tamamı şu şekilde: 

"Eski futbolcumuz Osman Türk’ü kaybettik

Kulübümüzün ilk resmi golünü atan eski futbolcumuz ve Divan Kurulu üyemiz Osman Türk’ün hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Eski futbolcumuza Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve camiamıza başsağlığı dileriz. 

Abdullah Avcı'dan Genç Yıldıza Övgüler Abdullah Avcı'dan Genç Yıldıza Övgüler

Osman Türk ilk olarak 1966 yılında Kırmızı-Beyaz Trabzonspor’da, daha sonra ise 2 Ağustos 1967’de kurulan kulübümüzde 6 sezon boyunca forma giymişti. 

Not: Cenazesi 18 Mayıs Cumartesi (yarın) ikindi namazını müteakip İskenderpaşa Camii'nden kaldırılacaktır." ifadeleri kullanıldı. 

Editör: Hasan Yılmaz