Trabzonspor’un Vitor Hugo’nun transferi için Bahia ekibinden 2.1 Milyon Euro bonservis bedeli alacağı öğrenildi.

8 MİLYON 150 BİN TL’Yİ TRABZONSPOR’DAN İSTEMEDİ

Bugün akşam saatlerinde sağlık kontrollerinden geçmek için İngiltere’ye giden Vitor Hugo’nun bordo – mavililere ayrılırken büyük bir jest yaptığı kaydedildi.
31 yaşındaki tecrübeli savunmacı, Trabzonspor’daki 3 aylık alacağı olan 390 bin Euro’yu kulübe bıraktı. Bu meblağ Türk parasına çevrildiğinde 8 Milyon 150 bin TL’ye yakın para yapıyor.
Bordo – mavililere bu şekilde destek olan Hugo’nun bu davranışı Trabzonspor cephesinde “Teşekkürle’ karşılandı.

AYRILIK SONRASI TRABZONSPOR TARAFTARINA TEŞEKKÜR

Yaşanan ayrılğın ardından  konuşan Vitor Hugo, “Unutmayın, artık Brezilya’da da koyu bir Trabzonspor taraftarınız var. Benden desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Trabzonspor taraftarına teşekkürü bir borç biliyorum. Her zaman kalbimde yer alacaklar” ifadelerini kullandı.

2020 YILINDA GELDİ, 1’İ LİG ŞAMPİYONLUĞU 3 KUPA KAZANDI

Vitor Hugün Trabzonspor’a 2020 yılında Palmeiras’tan 3. 2 Milyon Euro bonservis bedeliyle transfer olmuştu. Trabzonspor’a geldiği ilk günden itibaren kadronun değişmezleri arasına giren yıldız oyuncu, bordo – mavililerde 2 Süper Kupa, 1’de Türkiye Ligi şampiyonluğu kazandı. Vitor Hugo, Trabzonspor ile 4 yıllık sözleşme imzalarken, ayrılık yaşanmasaydı bordo – mavililerle 1 yıllık daha sözleşmesi kalmıştı. (Hasan Tüncel)