Trabzon'un kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü kent genelinde coşkuyla kutlandı. İşte, Başkan'ın mesajı!

Trabzon'da Engelli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmete açıldı Trabzon'da Engelli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmete açıldı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, bu kutlu ve mutlu gün dolayısıyla sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayımladı. Murat Zorluoğlu, Trabzon'un tarihteki yeri ve stratejik önemine, günümüzdeki değerlerine vurgu yaptı. Geçmişte liderlerin ziyaret ettiği, önemli tarihi olaylara tanıklık eden Trabzon'un 106'ncı kurtuluş yıl dönümünü kutladı. Başkan Zorluoğlu, şehit ve gazilerimizi de minnetle andı.

Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği, Yavuz Sultan Selim'in yönettiği, Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 3 kez ziyaret ettiği Trabzon'un tarihin her çağında stratejik ve sosyoekonomik konumunu koruduğunu belirtti.

Zorluoğlu mesajını bitirirken, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, yaşadığımız bu toprakları kanlarıyla, canlarıyla vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum" ifadelerini kullandı.