Trabzon’da açılan sandıklar yüzde 90 seviyelerine ulaştığında İl Genelinde bakıldığında AK Parti’nin Büyükşehir dahil,11 ilçede seçimleri kazandığı görülüyor.

CHP Trabzon’da 2 ilçeyi kazanırken, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi ve Bağımsız aday 1 ilçeyi, MHP’de 2 ilçeyi önde götürüyor.

2019 seçimleri ile kıyaslandığında CHP Trabzon’un en büyük ilçesi Ortahisar’da Ahmet Kaya ile Beşikdüzü’nde ise Cahit Erdem ile seçimleri kazandı.

İYİ Parti Yomra’da yine Mustafa Bıyık ile rakiplerine üstünlük kurarken, Vakfıkebir’de bağımsız aday Fuat Koçal, Arsin’de de Yeniden Refah Partisi adayı Hamza Bilgin resmi olmayan sonuçlara göre seçimleri kazanan isim oldu.  

Trabzon Akçaabat'ta korkutan yangın! Araba alevlere teslim oldu Trabzon Akçaabat'ta korkutan yangın! Araba alevlere teslim oldu

MHP’NİN KAZANDIĞI İLÇELERDE İTİRAZLAR VAR

MHP’nin resmi olmayan sonuçlara göre kazandığı 2 ilçe olan Çarşıbaşı ile Şalpazarı’nda ise durumlar biraz karışık. Çarşıbaşı’nda Ahmet Keleş, seçimleri önde götürürken rakibi Haydar Çoban ile arasındaki fark yüzlü rakamlarda olunca itiraz oldu.

Yine Trabzon’da seçimlerin en kıyasıya yarışla gittiği Şalpazarı İlçesinde ise resmi olmayan sonuçlara göre MHP’nin adayı Refik Kurukız, seçimleri önde götürdü. Ancak İYİ Parti’nin adayıFaruk Beldüz ile arasındaki fark yine yüzlü rakamlarda olunca itiraz oldu.

Her iki ilçede seçim sonuçlarına yapılacak itirazların değerlendirilmesinin ardından karar verilecek.

AK PARTİ'DE KAZANAN BELEDİYE BAŞKANLARI

AK Parti’nin kazandığı Akçaabat’ta mevcut belediye başkanı Osman Nuri Ekim, Araklı’da Hüseyin Avni Coşkun Çebi, Çaykara’da mevcut belediye başkanı Hanefi Tok, Dernekpazarı’nda mevcut belediye başkanı Mehmet Aşık, Düzköy’de Selim Çelenk, Hayrat’ta mevcut belediye başkanı Mehmet Nuhoğlu, Köprübaşı’nda mevcut belediye başkanı Ali Aydın, Maçka’da mevcut belediye başkanı Koray Koçhan, Of’ta mevcut belediye başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Sürmene’de Hüseyin Azizoğlu, Tonya’da ise mevcut belediye başkanı Osman Beşel seçimleri kazanan isimler oldu.