Uzak Doğu coğrafyası, turistik açıdan oldukça ilgi çekicidir. Asya’nın güneydoğu ve doğusunda yer almakta olan ülkeler arasında en çok Japonya, Çin, Endonezya, Malezya, Filipinler ve Tayland rotaları tercih edilir. Uzak Doğu, harika manzaralarıyla ve şahane havasıyla turistler için pek çok şeyi bir arada sunuyor.

Bu ülkelerin egzotik şehirlerinde masallardaki gibi bir tatil yaşamanız mümkün. Uzak Doğu’nun farklı ve ilginç kültürlerini yakından keşfetmek size çok şey katacaktır. Bilet.com ayrıcalığı ile uçak bileti alırsanız, gittiğiniz yerlerdeki etkinliklere indirimli bilet alabilirsiniz.

Uzak Doğu mutfağı da turistlerin ilgisini çekmektedir. Çin yemek kültürü, Tayland mutfağı ve Japon yemekleri dünyanın birçok yerinde bilinir ve bu nedenle gezginleri de memnun ederler. Birbirinden farklı dini inancın bir arada yaşandığı Uzak Doğu’da, birçok tapınak vardır.

Rüyalarınızdaki gibi bir tatil yaşamak istiyorsanız kendinize uygun bir rota seçip bu farklı kültürleri ve köklü tarihi barındıran ülkeleri gezip görmelisiniz.

Japonya

Farklı tatlar denemek istiyorsanız bu ülke tam da aradığınız tatil rotası olabilir. Ülkenin en bilindik yemek seçeneği, sushidir. Bu yemeği mutlaka her yerde duymuşsunuzdur ama anavatanı Japonya’dır ve gittiğinizde bu şahane ve geleneksel lezzete bir şans vermelisiniz.

En turistik şehirlerinden biri olan Tokyo, yılın her mevsimi yüksek oranda turist ağırlar. Japonya, 12 ay boyunca gidilecek bir rota ancak en güzel zamanları nisan ve mayıs ayları olarak kabul edilir. Bu aylarda ülke, sakura adı verilen kiraz ağaçlarıyla kaplanır ve gittiğinizde her tarafta pembe renkte çiçekler açan ağaçları görme şansınız olabilir.

Çin

Dünya’nın en kalabalık ülkesi olan Çin; doğal güzellikleri, kültürü ve tarihi yapıtlarıyla turistlerin en sevdiği noktalardan biridir. Çin, sahip olduğu farklı kültürleriyle gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarmaktadır. En turistik merkezlerinden birisi de Hong Kong’dur. Ayrıca tüm dünya kapsamında otobüs bileti bulacağınız bilet.com ile hiçbir zaman yolda kalmazsınız.

Konya'da Bulunan Ticaret Firmaları Neler? Konya'da Bulunan Ticaret Firmaları Neler?

Hong Kong, gökdelenleri ve ışıklı hayatıyla çok ikonik bir tatil rotası olarak bilinir. Çin’e gidilecek en güzel zaman aralığı ise nisan ve eylül ayları arasındadır. Çeşitli kutlamaların yapıldığı bu zaman diliminde, Çin kültürünü yakında tanıyabilirsiniz.

Endonezya

Dünyanın en kalabalık yerlerinden olan Endonezya, aynı zamanda dünyanın en büyük ada ülkesidir. Çeşitli dinleri içerisinde barındırmasıyla birlikte Müslüman nüfusu da oldukça fazladır. Yemekleri, hediyelik eşyaları ve kültürüyle her kesimden gezginin ilgisini çeker.

En turistik şehirlerinden biri olan Bali, rüya gibi bir tatil yaşamak isteyenlerin en favori rotalarının başında gelir. Endonezya’ya gidilecek en keyifli zaman aralığı ise nisan ve ekim ayları arasıdır.