Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması iç şüphesiz WhatsApp. Hemen hemen bütün akıllı cep telefonlarında yüklü olan WhatsApp gün geçtikçe kendini geliştirerek devam ediyor. WhatsApp’ın hayatımıza soktuğu en güzel yeniliklerden biri de görüntülü konuşma. Sevdiklerimizden ne kadar uzakta olursak olalım internet bağlantısının olduğu her yerde onlarla görüntülü konuşmamız mümkün.

 

Bir çok kullanıcı WhatsApp uygulamasında görüntülü konuşma sırasın da ses gitmediği şikayetinde bulunuyor. Akıllı cep telefonlarına yüklenen uygulamalar donanımsal ve yazılımsal hatalar verebilir. Böyle durumlar da kullanılan uygulamanın bazı özellikleri hata gösterir. WhatsApp görüntülü konuşmada ses gitmiyor ise ne yapmalıyız.

WhatsApp kullanımında karşı tarafın görüntüsü ve sesi size geliyor ve sizin görüntünüz gittiği halde sesiniz gitmiyorsa aşağıdaki adımları takip edin.

WhatsApp ayarlardan mikrofon’un açık olmadığını kontrol edin. Mikrofon erişebilirliği açık görünüyorsa kapatıp tekrar açın (uygulama hatası vermiş olabilir). Tekrar denediğinizde verimli sonuç alamadı iseniz,

WhatsApp uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin (kaldırma işlemini yapmadan önce verilerinizi yedekleyin). Kurulumu yaptıktan sonra hata hala devam ediyor ise,

Bir başka benzeri uygulamada deneme yapın  örn. Messenger. Deneme yaptığınız uygulamada da ses gitmiyor ise ,

Kulaklık takıp bir kez daha deneyin. Muhtemelen kulaklık taktığınızda ses sorunu kalmayacak.

Bu durumda WhatsApp’ı arayın ve bilgilendirme isteyin. Telefonunuza yapacağı ufak bir güncelleme ile bu sorunu çözecektir.