Redmi K60 Ultra bu ayın başında piyasaya çıktı ve Xiaomi alt markasının açık ara en premium akıllı telefonu oldu. Güçlü bir işlemci, sürükleyici bir ekran ve hatta toza ve suya dayanıklı bir akıllı telefon idi.

Motorola, Moto Edge 40 Neo Özelliklerini Duyurdu Motorola, Moto Edge 40 Neo Özelliklerini Duyurdu

Sadece donanımda değil, Xiaomi aynı zamanda cihaza birinci sınıf yazılım desteği de sağladı. Redmi K60 Ultra, 5 yıllık güncelleme ve 4 ana işletim sistemi sürümünü alacak.

Xiaomi genellikle uzun yazılım desteğiyle tanınmıyor ancak şirket, yeni Redmi K60 Ultra ile oyununu bir adım öteye taşıyor. Telefon, Xiaomi'nin ürün yelpazesinde dört büyük Android güncellemesi ve beş yıllık güvenlik yaması alan ilk telefon olacak.

Redmi K60 Ultra, MIUI 15 güncellemesine uygun ilk cihaz grubuna da eklendi, bu da onun en son yazılımı alan ilk Xiaomi telefonlarından biri olacağı anlamına geliyor.

Redmi K60 Ultra şu an için yalnızca Çin'de satışa sunuluyor ve yazılım güncelleme vaadi de ülkeyle sınırlı. Ancak telefonun dünya çapında Xiaomi 13T Pro olarak piyasaya sürüleceği söyleniyor. Eğer bu doğruysa şirket, güncelleme vaadini uluslararası pazara da genişletebilir.

Daha uzun yazılım desteği her zaman takdir edilmektedir ve bu adımı attığı için Xiaomi'ye tam not veriyoruz. Ancak şirketin güncelleme dağıtım hızını da artıracağını umuyoruz. Sonuçta, kullanıcıların güncellemeleri almak için aylarca, hatta yıllarca beklemesi gerekiyorsa, uzun bir yazılım desteği vaadinin ne faydası var?

Redmi K60 Ultra, ağırlığının çok üzerinde bir performansa sahip bir akıllı telefon. Uygulamalı çalışmalarımızda da belirttiğimiz gibi, piyasadaki en iyi telefon değil, ancak fiyat noktasında rakipsiz.