Trabzonspor'a kiralık olarak tekrar transfer olan Lille oyuncusu Yusuf Yazıcı'nın neden geri döndüğünü bizzat menajeri açıkladı.

Trabzonspor'dan 2019 yılında 18.5 milyon Euro karşılığında Lille'e transfer olan Yusuf Yazıcı, 3 yıl sonra yuvaya döndü.  Trabzonspor'un Lille'den kiralık olarak kadrosuna kattığı Yusuf Yazıcı ile ilgili menajeri Adem Cebeci dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Radyospor'a konuaşan Cebeci şunları söyledi:

CSKA Moskova Avrupa'da olmadığı için alamadı
 'Satın alma opsiyonu yok. CSKA'da çok başarılı oldu. Üst üste 6 maçta gol atan tek futbolcu oldu. Milli takımda sakatlık yaşadı. Sadece o biraz aksattı. CSKA bütün haklarını almak için çok mücadele etti; ama Lille başkanı rakamı çok yukarı taşıdı. Yine de alacaklardı; ama UEFA Avrupa kupalarına katılmalarına izin vermedi. Onlar da Avrupa'da olamadıkları için, savaştan dolayı, bu kadar yatırım yapamadılar. 

En çok üzülen Ertuğrul Doğan olmuştu
Yusuf, Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra belki de en çok üzülen isim Ertuğrul Doğan olmuştu. Yusuf'un dönmesi için çok ısrar etti. Yusuf'a çok önemli hedefler koydu. Avrupa Ligi şampiyonluk hedefi bunlardan bir tanesi... Çok ısrar etti; sonraki süreçte Yusuf Trabzon'a dönmek yönünde karar verdi. Bu kararı asla geri adım olarak değerlendirmemek gerekir. Yusuf geri adım atmadı. Buraya çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Avrupa Ligi şampiyonluğu için buraya geldi. Umarım 2 kupayı birden alırlar.

Lille Yusuf'u Türkiye'de başka bir takıma veremez
Başka Türk kulübü de talip oldu. Çok istediler; ama Trabzonspor olunca akan sular duruyor. Ayrıca, Lille, Yusuf'u Türkiye'de başka takıma veremez. Böyle bir şey olursa 20 milyon Euro ceza ödemek zorundalar. Trabzonspor böyle bir madde koydurdu sözleşmeye... Trabzonspor'a şampiyonluk kazandırdıktan, yeniden Avrupa macerasına devam edecek.