Ardından teşkilat tarafından düzenlenen iftara katılan Karaismailoğlu, 20 yıldır milletin desteği ile büyük işler yaptıklarını ve 14 Mayıs seçimlerinde de yapmaya talip olduklarını belirtti. Karaismailoğlu, “Dünyanın en büyük projelerini ülkemizin geleceği için hizmete sunduk. Bu büyük altyapı sayesinde ülkemiz gelişiyor, büyüyor” dedi.

Trabzon’da devam eden işleri kısa sürede bitireceklerini aktaran Karaismailoğlu, planlanan projeleri bugün açıkladıklarını, Güney Çevre Yolu’nun temelini 1 Mayıs’ta atacaklarını söyledi. Bu çevre yolunun bir ucunun da Arsin’e çıktığını kaydeden Karaismailoğlu, Arsin’de mesafelerin kısalacağını, konforun artacağını belirtti. Bu yollar sayesinde Arsin’in daha da gelişeceğine daha da güçleneceğine işaret eden Bakan Karaismailoğlu, Arsin ile birlikte Trabzon’un da güçleneceğini vurguladı. 

Karaismailoğlu, “Karşımızda bir ittifak var. Maalesef ülkenin yönetimine talip olmuşlar. Ama ülkenin yönetimine talip olanların milleti için vatanı için bir hedefleri olur. Bütün devlet düşmanlarının desteklediği bu ittifakın millet için bir şey yapacağı yok. Biz terörden çok çektik. Hepimizin evlerinde birer şehit var. Bu topraklar çok bedeller ödedi. O yüzden bunlara fırsat vermemiz gerekiyor. Millet ittifakının masa altındakileri gün yüzüne çıkmaya başladı. Sandıklardan mesajı ciddi bir şekilde vermemiz gerekiyor. Kimseyi kırmayacağız. Arsin’de rekorlar kıracağız” ifadelerini kullandı.