Son günlerde sıkça konuşulan konuların başında olan yeni asgari ücret ve sözleşmeli personole kadro çalışmalarına yönelik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'na ''Geçen yılki 'Asgari ücret görüşmelerini 10 günde tamamlayalım' kararlığı bu yılda olacak mı'' sorusunu soruldu. Bakan Bilgin bu soruya, ''Asgari ücret benim veya herhangi birisinin açıklayacağı bir konu değil. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nu Aralık ayında toplayacağım, orada hepsini konuşacağız'' şeklinde cevap verdi.
Bilgin, asgari ücret için işverene ek desteklerin verilip verilmeyeceğini de komisyonda görüşülüp karara bağlanacağını açıkladı.
SÖZLEŞMELİLERİN KADROYA GEÇMESİ
Gündemde yer alan başlıklar arasında uzun süredir kamuda sözleşmelilerin kadroya alınması ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için yapılması planlanan düzenlemeler de vardı.

 Bakan Bilgin bu hususta ise şu ifadelerde bulundu. Bilgin, sözleşmelilerin kadro alınmasıyla ilgili kamu kuruluşları ile görüşmelerin devam ettiğini ve görüştükleri bir iki konu olduğunu da söyledi.
Bazı kamu kuruluşlarının talepleri olduğunu açıklayan Bilgin, ''Onları ele alıp, onların durumunu inceliyoruz. Sözleşmeliler kapsamında biliyorsunuz 500 bin civarında kişi yer almaktadır'' dedi.
EYT ile ilgili sorulan soruya da cevap veren Bilgin, şu an ana gündemlerinin sözleşmeliler olduğunu belirtti.