KARABÜK (AA) - Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (Başkent EDAŞ), Karabük'te kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2021 yılının ilk yarısında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdü.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkent EDAŞ, Karabük'te hizmet verdiği 1746 trafo ve 5 bin 687 kilometre hat uzunluğundaki altyapıya sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarına devam etti.

Karabük Merkez, Safranbolu, Eflani, Ovacık ve Yenice ilçelerinde 473 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Başkent EDAŞ ekipleri, bölgede 2 pano ile 2,5 kilometrelik hattın bakımını tamamladı.

Karabük'te 172 binden fazla müşteriye daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 43 kilometrelik yeni kablo döşeyen Başkent EDAŞ ekipleri, kentte 210 yeni aydınlatma armatürünün montajını bitirdi.

Ayrıca, yeni 13 elektrik panosu ve 6 trafo merkezi montajı da tamamlandı.

Şirket, sektörün değişen dinamiklerine odaklanarak faaliyetlerini insan, çözüm ve inovasyon odağında sürdürmeye devam ediyor.

​​​​​​​

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile Başkent EDAŞ, 2021 yılının ilk 6 ayında koymuş olduğu hedefleri başarıyla gerçekleştirdi. Müşteri odaklı yaklaşımla 7/24 hizmet sunan Başkent EDAŞ, www.baskentedas.com.tr, Başkent 186 Mobil Uygulaması ve 186 numaralı Müşteri Hattı'ndan tüm müşterilerinin soru ve sorunlarını dinleyerek çözüm bulmaya devam ediyor. Başkent EDAŞ'ın Karabük'te bakım ve yatırım çalışmaları hız kesmeden sürecek."