Süper Lig Ekibi Yusuf Yazıcı İçin Devrede Süper Lig Ekibi Yusuf Yazıcı İçin Devrede

Takımın genel durumu hakkında bilgi veren Bjelica “Takımın genel fiziksel seviyesinin gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. 6-7 haftalık çalışma süreci geçirdik. Yoğun bir dönemden geçtik ve iyi yüklemeler yaptık. Oyuncularımızın bulunduğu seviyelerden gayet mutlu olduğumuzu ifade edebiliriz. Gün gün devam edeceğiz, ilk maçı içeride oynamak ve kazanmak oldukça iyi bir durumdu.  

5 TRANSFER DAHA YOLDA

Transfer sezonu kapanana kadar çalışmalar devam edecek. En az 4 en fazla 5 oyuncu kadromuza katmak istiyoruz. Fernandes ve Hüseyin’in sakatlıkları var. Burayı güçlendirmek istiyoruz, santrfor ve kanat oyuncusu kadromuza katmak istiyoruz. 6-8 oynayabilecek oyuncular kadromuza katmak istiyoruz.

TAKIMDAKİ GENÇ OYUNCULAR...

Geldiğim ilk andan itibaren genç oyuncularla çalışabileceğimi iyi bir iletişim kurabileceğimizi söyledik. U19’dan gelen 5 oyuncumuz var. Bu oyuncuların potansiyelleri mevcut. Süreç içerisinde daha olumluya giderek büyük oyuncu olabilecekler. İdmanlarda kendilerini daha iyiye doğruya götürebilirler. Abdülkadir ve Eren gibi oyuncuları genç oyuncu olarak sayabiliriz. Kulübün politikası gereği yetiştirip mücadele edecek bir takım oluşturmak. Diğer istanbul takımları gibi maddi anlamda sürdüremeyiz. Neler yapabileceğimizi taraftarımızın hep yanımızda olduğunu biliyoruz. Kendimizin farkında olarak, yapabileceklerimizin farkında olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hem yetiştireceğiz hem de yarışmaya devam edeceğiz. İstanbul takımları gibi olmayacaktır ama bunu yapabilecek gücümüz var.  

SİOPİS'İN AYRILIĞI

Siopis’in ayrılığı ile ilgili gelen soruyu cevaplandıran Bjelica, “Siopis’e teşekkür ederek sözlerime başlamalıyım. Geçen sezon özelinde değerlendirecek olursak 8 maçlık periyotta yardımı oldu. Ailesel sebeplerden dolayı ayrılmak istediğini söyledi. 3 yıllık teklif yaptık ve son günlerde ayrılık gerçekleşti. Siopis’e şans diliyoruz. Yaptıkları için teşekkür ediyoruz. “

SAKATLIKLAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Fernandes’in uzun süren sakatlığıyla ilgili konuşan Bjelica, “Fernandes’in arka çapraz bağ sakatlığı vardı. Beklenilen geri dönüş süresi 3 ay gibi süre... Fernandes’ten beklentimiz 1 ekim gibi bizimle olabilmesi. Orsic ise 6 bizimle olmayacak. Hüseyin’den bahsedebiliriz, bu seferki ağır değil. Doğru zamanda durdurmaya çalıştık, artmasın diye doğru zamanda almaya çalıştık. Kasımpaşa maçıyla bizimle olacağını tahmin ediyoruz. Visca’nın Cumartesi günü olmasını beklemiyoruz. Diğer oyuncularımız da ufak tefek sorun yaşayan oyuncular var. “

GALATASARAY MAÇI

Galatasaray maçı kolay olmayacak. Iyi bir maç çıkarıp sonuç almak istiyoruz. Rakip form olarak bizden biraz daha fazla oyun oynadığını görüyoruz. Biz de oraya gittiğimizde neler yapabileceğimizin farkında olarak iyi bir sonuç alabileceğimizi düşünüyorum. Benim oyun filozofimde buna çok yakın, her zaman çıkıp nerede olursa olsun kazanmaya yönelik bir filozofi. Bundan tamamen bağımsız olarak kazanmak için sahaya çıkıyorlar. Bunu uygulatmaya çalışıyorlar. Abdulkadir ve Kerem o pozisyona adapte olabilecek isimler elinden geleni yapmaya çalışacaklar. Kimin oynayacağı bilgisini paylaşmayı istemiyorum. Son antrenmanlarda Umut’u daha iyi yanıtlar vereceğini düşündüğümüz için Bozok’u kullandık. İkisi de benzer dakikaları aldılar ve gol olarak benzer işleri çıkardılar. Geldiğim dönemde Bozok çok iyi işler yaptı. Bazı yorumlarda onun değersizleştirildiğini görüyorum. Bence çok değerli ve ben burada olduğum sürece dakika almaya ve önemli işler yapmaya devam edecek.

TÜRK OYUNCULAR

Türk oyuncular konusunda birşeyler söylemek istiyorum. Bazı yorumlarda değersizleştirildiklerini düşünüyorum. Yaptıklarıyla değerli oyuncular olduğunu görüyorum. Çok değerli önemli işler yaptıklarını ifade edebilirim. Onların da kötü günleri olacaktır. Önemli olan destek çıkabilmek, ben bir oyuncunun pasaportuna bakmıyorum. Değerli olduklarını ifade etmek isterim.  

MAXI GOMEZ VE UMUT BOZOK

Maxi Gomez’in hiçbir sıkıntısı yok. Antalya maçında Umut Bozok’u daha iyi gördüğümüzden dolayı başlattık. Gomez’in oynamayacağı 11’de olmayacağı anlamına gelmiyor. Ikisi de her antrenmanda ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Maxi’nin sıkıntısı olmadığını söyleyebilirim. Enis genç ve yeteneği olan önemli başarılar kazandırabilecek bir oyuncu. Enis’i doğru zamanda takımımıza katmayı istiyoruz. Düşüncelerimiz hep bu yönde oldu. Oyuncunun genel anlamda bir sorunu yok.