Trabzonspor Teknik Direktörü Bjelica, Hırvat basınından Vecernji List'e konuştu. 51 yaşındaki çalıştırıcı, transfer çalışmalarından takımın içinde bulunduğu konuma kadar birçok konuda bilgi verdi. Hırvat hoca, Orsic'i ilk günden itibaren istediğini ifade ederek, "Neredeyse ilk günden itibaren Mislav ile iletişime geçtim. Müzakereler 1.5 ay sürdü. Mislav, Türkiye'nin en büyük dört kulübünden birine katıldığını biliyor. Mali imkanlar F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş'ın harcadığı rakamlara oranla göre daha tutarlı. Bu yüzden her maçta her şeyini verecek tanıdığım oyuncuların kendini kanıtlamış olanlarını seçiyorum" dedi.

BENKOVIC ÖNEMLİ OYUNCU

Nenad Bjelica, Bartra'nın takımdan ayrılışının da ekonomik nedenlerden ötürü olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: "Kötü bir oyuncu olduğu için ayrılmadı. Geçen sene çok iyi oynadı ve çok şey verdi. Ama maliyetleri düzenleme sürecindeyiz ve Bartra'nın sözleşmesi kulüp bütçesi üzerinde büyük yük oluşturuyordu. Benkovic bizim takviyemiz ve önemli bir oyuncu olacağına inanıyorum. Onu Dinamo'dan tanıyorum. Kariyeri boyunca çok sakatlık geçirdi ama ciddi bir seviye gördü. Hırvatistan'dan çok isim yazılıyor biliyorum ama bazıları imkansız. Ama umarım bir Hırvat daha gelir. 2 veya 3 pozisyona daha ihtiyacımız var."

FUTBOL KAFAYLA OYNANIR

Teknik ekipte bulunan oğlu Luka'nın görevi hakkında konuşan Bjelica, "Psikolojik seanslar hakkında gerçekten hiçbir fikrim yok. Ancak, bugün kulüpler zihinsel antrenörlere önem veriyor. Çünkü futbol önce kafayla oynanır. İnsanları çok iyi okur, birisiyle ne zaman ve nasıl konuşması gerektiğini hemen kaydeder. Zihinsel antrenörlerin rolleri futbolda giderek daha önemli hale gelecek. Bunun için eğitildi ama bize sahada da yardımcı oluyor" dedi.

ASLA PES ETMEYİN

Trabzonspor'da İki Güzel Haber Trabzonspor'da İki Güzel Haber

Slovenya'da ilk etap kampında teknik direktör Nenad Bjelica, takıma yoğun bir çalışma temposu uygulattı. Sürekli idmanlarda saha içinde yer alan Hırvat hoca, oyuncularına neler yapmaları gerektiğini sık sık anlatarak, 'Asla mücadeleyi bırakmayın. Her zaman daha iyisini yapmaya çalışın' dedi. Bjelica, oyunculara ödül ve ceza sistemi de getirdi.