Depresyon tüm dünya ülkelerinde toplumun belli bir kesimini etkileyen bir zihinsel sağlık durumudur. Ancak depresyonlu birçok kişinin çeşitli nedenlerle tedaviye başvurmadığı dikkate alındığında gerçek sayının çok daha yüksek olduğu düşünülüyor. Depresif bozukluklar ilaç ve psikoterapi ile tedavi edilir. Ek olarak, diyet değişiklikleri yapmak ve belirli takviyeleri almak gibi yaşam tarzı değişiklikleri, insanların iyileşmesine ve depresyonun nüksetme olasılığının azaltılmasına yardımcı olabilir.

Araştırmalar, belirli vitaminlerin, minerallerin, şifalı bitkilerin ve diğer bileşiklerin depresyon belirtileri üzerindeki olumlu etkilerini ortaya çıkarmıştır.

Bununla birlikte, takviyenin güvenli ve ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olmak için yeni bir takviyeyi denemeden önce bir sağlık uzmanına danışmanız önemlidir.

Bu makale, depresyonlu kişilere fayda sağlayabilecek 10 besin takviyesini listelemektedir. Peki, depresyon için takviye alırken nelere dikkat edilmelidir ve depresyonun etkilerini hafifleten en iyi 10 takviye hangileridir?

DEPRESYON NASIL GEÇER? İŞTE BELİRTİLERİ AZALTAN EN İYİ 10 TAKVİYE!

Pek çok kişi hayatının bir döneminde depresyon belirtileri ile karşılaşabilir. Peki, depresyona ne iyi gelir veya hangi takviyeleri kullanmak bu belirtileri azaltır?

Depresyon için en iyi takviyelere hızlı bir bakış

  1. Altın Kök
  2. Safran
  3. Omega-3
  4. N-asetil-L-sistein
  5. D Vitamini
  6. B Vitamini
  7. Çinko
  8. SAM-e
  9. Magnezyum
  10. Kreatin

Depresyon için doğru takviye nasıl seçilir?

Piyasada tonlarca besin takviyesi var ancak bunların hepsi güvenli ve etkili değil. İşte tercih kriterleri:

LDL Kolesterol Nedir ve Neden Takip Edilmelidir? LDL Kolesterol Nedir ve Neden Takip Edilmelidir?

Depresyon tedavisinde kullanılan takviyeleri daha önce bilimsel kanıta dayalı sonuçlar yaratmalarına bağlı olarak yani markasına ve popülerliğine göre seçebilirsiniz.

Ürünleri üretim süreci boyunca düzenli olarak, tercihen üçüncü taraf bir kuruluş tarafından test edilen markaları tercih edebilirsiniz.

Yüksek kaliteli içeriklerin ve vitamin ve minerallerin kolay emilen formlarının kullanımına öncelik veren markaların ürünler daha doğru bir tercihtir.

Depresyonunuz varsa ve semptomlarınızı iyileştirip iyileştirmediklerini görmek için bir veya daha fazla takviyeyi denemek istiyorsanız, diyetinize yeni bir takviye eklemeden önce bir sağlık uzmanından tavsiye istemeniz önemlidir.

Bazı takviyeler bazı kişilerde depresif belirtilerin azaltılmasına yardımcı olsa da herkes için uygun veya güvenli değildir.

Seçeneklerinizi bir sağlık uzmanıyla tartıştıktan ve bir veya daha fazla uygun takviye bileşenini belirledikten sonra, güvenilir şirketlerin yüksek kaliteli ürünlerini seçmeniz çok önemlidir.