Emekli ve memur maaşlarına yapılan Temmuz zammı yetersiz bulunmuştu. TBMM tatil dönemine ara vererek o tarihte olağanüstü toplanıyor.

Emeklileri şu sıralar yeni bir heyecan sardı. Milyonlarca emekli Temmuz ayında maaşlarına gelen yüzde 25’lik zam karşısında şaşkınlığını ve üzüntüsünü gizleyemedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seyyanen zam konusunu bir kez daha gündeme getirmişti. Peki, yüzde 25 oranındaki zamma ek bir zam daha yapılacak mı? Tatil döneminde olan TBMM neden 25 Temmuz 2023 tarihinde olağanüstü toplanıyor? Emeklilere ek zam mı gelecek?

Son dönemde ÖTV ve KDV artışları, döviz kuru, iç ve dış politikadaki seyir derken vatandaşlar geçinmekte günden güne zorlanmaya başladı. Memur ve emekli maaşlarına yapılan Temmuz zammı sonrası, emekliler yüzde 25 oranındaki artışı yetersiz buldu.

Altılı masa cephesinden gelen olağanüstü toplantı çağrısı kabul edildi. Ve TBMM 25 Temmuz'da maaş zamlarıyla ilgili bir kez daha bir araya geliyor.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeterli sayıda Milletvekili imzası ile yeniden toplantı düzenlemeye karar verdi. Bu olağanüstü toplantıda emekli maaşlarına seyyanen zam konusu ve ek zam talebi görüşülecek.

Emeklilere Cumhuriyet Bayramı'nda ikramiye müjdesi! Emeklilere Cumhuriyet Bayramı'nda ikramiye müjdesi!

Henüz konuyla ilgili gelen bir açıklama yok. Meclis’te emekli vatandaşların talepleri ve ek zam çağrısının yeniden gündeme getirilebileceği belirtiliyor.