Futbol dünyası, depremden etkilenen insanlarımız için 'Omuz Omuza' isimli yardım kampanyasında birleşti. Dün akşam yaklaşık 5 saat süren ortak canlı yayında hem telefonla, hem banka havalesiyle hem de SMS ile depremzedeler için yardım toplandı.

Spor Smart, BeiN Sports, A Spor, Tivibu Spor, TV 8,5 ve Sports TV’nin ortak canlı yayınla gerçekleştirdiği kampanya, kulüp televizyonlarının yanı sıra birçok radyo ve dijital medya kanalında canlı olarak izleyicilere aktarıldı.

23-10

845.7 MİLYON TL'LİK BAĞIŞ

‘Omuz Omuza’ dayanışma ve yardım kampanyasının başlangıcı olarak gerçekleştirilen canlı yayında yaklaşık 5 saatte toplam 845.7 milyon TL'lik bağış toplandı

640xauto2

15 HAZİRAN'A KADAR DEVAM EDECEK

15 Haziran’a kadar sürecek kampanya çerçevesinde elde edilecek gelir, deprem bölgesindeki vatandaşların barınma ihtiyaçları için kullanılacak.

Hatayspor kalecisi Erce Kardeşler ise; "Gerçekten çok zorluydu bizler için. Ciddi kayıplarımız var. Bir şehre gittiğinizde o eve sahip çıkmak zorundasınız. O gün 3 puan almıştık, Atsu golü atmış, çok sevinmiş ve çok sevindirmişti. O sırada sadece Hatay'da deprem oldu sanmıştık. Ama maalesef çok şehirde olmuştu. 5 dakika iyiyim, 10 dakika kötüyüm. Kafam yerinde değil. Tek yumruk olduk, üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Oradaki insanları hiçbir zaman unutmayalım. Bizler çok şanslıyız, burada olduğumuz için. Bizim kadar şanslı olmayanlar var. Her zaman oradaki insanlara destek olalım. Hiçbir zaman kimse bu acıları yaşamasın. Kalbimin bir kısmı Hatay'da kaldı." dedi.

Erce Kardeşler, konuşmasının bir bölümünde gözyaşlarına hakim olamadı.