Efsane isim "Trabzonspor'a bir kırgınlığım ve burukluğum olamaz. Kulübü o dönem yöneten insanların bunu düşünmesi gerekiyor. Kaç tane Gökdeniz Karadeniz çıkarttınız ve sattınız?" diye konuştu.

Trabzonspor ve Türk futbolunun efsane ismi Gökdeniz Karadeniz, sessizliğini bozdu.

Bordo-mavili kulübün altyapısından yetişerek 2008 yılında rekor bonservis bedeliyle Rus ekibi Rubin Kazan'a imza atan ve futbol hayatını 2018 yılında tarihi bir törenle Rus temsilcisinde noktalayarak Rubin Kazan'ın efsaneleri arasına adını yazdıran eski yıldız Yeni Şafak'tan Onur Nizamoğlu'na konuşarak dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

"ARDA TURAN ÇOK DAHA İYİSİNİ HAK EDİYORDU"

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Arda Turan'ın futbolu bırakması hakkında konuşan eski yıldız, "Arda sevdiğim bir kardeşimdir benim. Hem Galatasaray’a hem de Türk futboluna çok hizmetler etmiştir. Futbolu bu şekilde bırakması biraz kırıldım, üzüldüm. Çünkü Arda daha iyisini hak ediyordu. Böyle bırakmayı hak etmiyordu Arda. Belki ilerleyen zamanda güzel bir organizasyon yaparlar Arda Turan için. Çünkü onu hak ediyor. Hem Galatasaray’da hak ediyor hem diğer oynadığı kulüpler de hak ediyor yani. Ama biz Türk toplumu olarak ne hikmetse kendi öz evlatlarımıza bu şeyi çok fazla görüyoruz, hakkı çok görüyoruz, yapmıyoruz. Değerini bilmiyoruz ama yabancıların heykelini dikeriz. O da ayrı bir konu.

Arda Turan, Türk futboluna damga vuran isimlerden bir tanesidir baktığınız zaman. Yani kaç tane futbolcunu gitmiş Barcelona’da oynamış. Bu anlamda baktığınız zamanda. Seversiniz sevmezsiniz, iyileri vardır kötüleri vardır. Yanlış yaptığı olaylar vardır ama bu sahanın içini etkilemez. Son dönemlerindeki performans düşüklüğü de her futbolcunun yaşayabileceği cinsten. Ama totale baktığınız zaman Arda Turan çok daha iyisini hak ediyordu futbolu bırakırken." açıklamasında bulundu.

"TRABZONSPOR BU SENE BU OYUNLA ŞAMPİYON OLAMAZ"

Trabzonspor'un bu sezon şampiyonluk şansını düşük olduğunu vurgulayan Gökdeniz Karadeniz, "Rakipler biraz daha güçlendi ve bu oyun şablonunu biraz daha çözdü. Bu oyun şablonuyla, bu oyun felsefesiyle Trabzonspor'un bu sene şampiyon olması bence çok zor. Teknik heyet, yönetici ve futbolcuların biraz daha üzerine koymaları gerekiyor. Başlarında çok değerli ve tecrübeli bir hoca var. Mutlaka bir şekilde toparlanacaklardır.