Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump: Kim Mektup Gönderdi

Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump, kendisine Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un'un mektup gönderdiğinin bilgisini paylaştı.

Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump: Kim Mektup Gönderdi

24 gün önce Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump ile görüşen Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un tarihinin en önemli anlarını yaşamış ve Trump ile ortak bir anlaşmaya varmıştı.

Başkan Donald Trump ile ortak anlaşmaya varan ve nükleer silahları bırakmak üzere karar veren Kim rejiminin bugün ise Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump'a mektup gönderdiği açıklandı.

24 Gün Sonra

Donald Trump, kendisine mektup gönderen Kim'in mektubunu aldığını ve bu mektubu okuduğunu açıkladı.

Mektupta "Saygıdeğer ekselansları Başkan, sizinle 24 gün önce Singapur'da yaptığımız çok önemli toplantı ve ortak imzaladığımız bildiri gerçekten de önemli bir yolculuğun başlangıcıdır. Sizin iki ülke arasındaki ilişkilerin daha iyi bir noktaya gelmesi ve bildirinin gerçekleşmesi için gösterdiğiniz enerji ve olağanüstü çabaya karşı memnuniyetimi belirtmek isterim. Ekselansları Başkan, sizin ve benim gösterdiğimiz samimi gayretin ve emsalsiz yaklaşımın yakın zamanda Kuzey Kore ve ABD arasındaki ilişkilerde meyvesini vereceğine güçlü bir şekilde inanıyorum." ifadelerinin kullanıldığı açıklandı. 

Trump mektubu Twitter hesabından yayınladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER