İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu: Herkesi vururuz!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kendi ülkelerine yönelen her tehdide karşı kendilerine saldıran hangi ülke olursa olsun vuracaklarını açıkladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu: Herkesi vururuz!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın İsrail'i yok etme iddiaları hakkında açıklama yaptı. Suriye'de bazı hedefleri vurduklarını ve bu hedeflerin terör örgütlerine ait ve İran güçlerine ait hedefler olduğunu açıklayan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ''İran güçlerine İsrail sınırında izin vermeyeceğiz'' dedi. İran'ın son zamanlarda İsrail'e yönelik olarak tehditlerinin farkında olduklarını ve bu tehditler konusunda İran'ı uyardıklarını belirten Başbakan Netanyahu, İran'ın İsrail hakkında söylemlerine karşı dikkatli olmasını, kendilerini vurmaya kalkacak olan ülkelerin hepsini vuracak yeterli güce sahip olduklarını ve füzeleri indirecek olduklarını açıkladı.

Nükleer tehdit

İran, bölgede tüm ülkelerden nükleer olarak İsrail'den sonra en güçlü ülke. İsrail'in elinde ABD destekli olarak nükleer bombalar ve füzeler olduğu, bu füzelerin İran'ı vurabilecek olduğu tahmine edilmekte. Yeterli sayıda nükleerr füzesi bulunmayan İran'ın ise birkaç saat içerisinde İsrail'e büyük zarar verebilecek füze gücüne sahip olduğu, ABD'nin İsrail'e yönelecek tehditlerini engelleyecek bölge ülkeleri ve savaş gemileri sayesinde bu füzelerin İsrail'i vurmasına izin verilmeyeceği gayet bilinen bir önlem.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER