Yeni nesil iPhone 15'ler cep yakacak! Apple'ın gelecek yıl çıkaracağı cihazın fiyatı ortaya çıktı! İşte, iPhone 15 Ultra fiyatı!

IPHONE 15 ULTRA FİYAT VE ÖZELLİKLERİ

Yakın tarihli bir sızıntıya göre, yakında çıkacak olan iPhone 15 Ultra'nın başlangıç fiyatı 1299 Dolar olacak. Bu yıl çıkan iPhone 14 Pro Max 1099 Dolar başlangıç fiyatına sahipti. 2023 yılında piyasaya çıkacak olan iPhone 15 Ultra fiyatı ise 1.299 Dolardan başlayacak!

Üretim maliyetlerinin artışı, kar marjlarını koruma, cihazda kullanılan titanyum ve yüksek kalitedeki kaplamalar sebebiyle iPhone serisi gittikçe pahalanıyor.

Motorola Moto G73 5G ve G serisi cihazlarını tanıttı Motorola Moto G73 5G ve G serisi cihazlarını tanıttı

Yeni iPhone 15 Ultra sızıntısı şok fiyat artışını ortaya koyuyor. Apple'ın yaklaşan iPhone 15 Ultra'sı, yeni akıllı telefonun özellikleri ve fiyatı hakkında dolaşan çok sayıda sızıntı ve söylenti ile teknoloji dünyasında oldukça heyecan yarattı. LeaksApplePro'ya göre, iPhone 15 Ultra'nın başlangıç fiyatı 1299 $'a kadar çıkacak. iPhone 15 fiyatları merakla beklenirken, serinin üst segment cihazı iPhone 15 Ultra fiyat etiketiyle şimdiden alıcıları pes ettiriyor.

Peki bu yüksek fiyat artışının arkasında ne var? LeaksApplePro, artan üretim maliyetleri ve enflasyonun yanı sıra kar marjlarını koruma ihtiyacının, daha yüksek fiyat noktasının arkasındaki ana itici güçler olduğunu açıklıyor. Apple'ın son yıllarda azalan marjlarla karşı karşıya olduğu bildiriliyor ve şirket şimdi bu kayıpları telafi etmek için daha yüksek fiyatlara yöneliyor. Ayrıca iPhone 15 Ultra'nın, önceki modellerde kullanılan paslanmaz çelikten önemli ölçüde daha güçlü ve daha pahalı olan titanyum gibi daha yüksek kaliteli malzemeler de dahil olmak üzere bir dizi yeni ve geliştirilmiş özellikle gelmesi bekleniyor.

Kur farkı ve vergilerle birlikte Türkiye’ye geliş fiyatı ikiye katlanabilir. iPhone 15 Ultra, minimum 256 GB depolama alanıyla gönderilecek. Daha büyük depolama kapasitesi her zaman yüksek talep gördüğünden, bu muhtemelen tüketiciler için memnuniyetle karşılanacak bir katkı olacaktır. iPhone 15 Ultra'nın öne bakan çift kameraya ve daha yavaş Lightning bağlantı noktasının yerini alan Thunderbolt 4 hızlarına sahip bir USB-C bağlantı noktasına sahip olduğu da söyleniyor.

iPhone 15 Ultra'nın bir diğer önemli özelliği de kasasında titanyum kullanılması. Titanyum, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile bilinir ve paslanmaz çelikten 3-4 kat daha güçlüdür.

iPhone 15 Ultra'nın yaklaşan iPhone 15 serisinin sadece bir parçası olduğunu ve serideki diğer modellerin nasıl fiyatlandırılacağının net olmadığını belirtmekte fayda var.

Apple'ın genellikle aynı serideki ürünler arasında önemli bir fiyat farkı olmasını sevmediğini de dikkate almak gerekir, bu nedenle diğer iPhone 15 modellerinde de benzer fiyat artışları görülebilir.

Genel olarak, iPhone 15 Ultra tüketiciler için daha pahalı bir seçenek olacak gibi görünüyor, ancak aynı zamanda daha yüksek depolama kapasitesi ve daha hızlı, daha gelişmiş bir bağlantı noktası dahil olmak üzere bir dizi yeni ve geliştirilmiş özellikle birlikte gelecek. Bu özelliklerin artan maliyeti haklı çıkarıp çıkarmayacağı henüz belli değil, ancak Apple'ın en son ve en büyük teknoloji için prim ödemeye istekli tüketicilere hitap etmeyi amaçladığı açık.