Trabzonspor'un yeni transferi İsmail Köybaşı, başkan Ahmet Ağaoğlu'nun da katıldığı törenle resmi imzayı attı.

Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun katılımıyla TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yeni transfer İsmail Köybaşı için imza töreni düzenlendi.

Başkan Ahmet Ağaoğlu imza töreninde yaptığı konuşmada, “Kendisi ülke futbolumuzun değerlerinden. Tecrübeli, sağlam karakterli, teknik kapasitesi yüksek bir kardeşimiz. Futbol geçmişini zaten söylememize gerek yok. Hocamızın talepleri doğrultusunda kadromuza kattığımız bir oyuncumuz. Kendisine tekrar hoş geldin diyorum. Çok zorlu ve şampiyonluğu hedefleyen bir mücadelenin içerisine giriyoruz. Önümüzde fazla da bir süre kalmadı. Bu anlamda Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın da talepleri doğrultusunda, kadro yapılanması anlamında aramıza çok önemli oyuncular katıldı. İsmail de aramıza en son katılan ve en önemli oyunculardan bir tanesi. Futbol geçmişini biliyoruz ama belki de bu sene geçmişte verdiğin mücadelenin çok çok fazlasını isteyeceğiz ve bekleyeceğiz senden. Az önce de ifade ettiğim gibi çok zorlu bir sürecin içerisine giriyoruz. Bu anlamda bizim sana olan güvenimiz tam. Senin transferinin gerçekleşmesinde bize yardımcı olan Çaykur Rizespor Kulübü’ne ve değerli başkanı Tahir Kıran kardeşimize de çok teşekkür ediyoruz. Bu transferin gerçekleşmesinde, senim burada aramızda olmanda çok büyük katkıları oldu. Senin gelişim sürecinde emeği geçen ve seni bu noktaya getiren herkese de çok teşekkür ediyoruz. Az önce de ifade ettiğim gibi ülke futbolunun önemli oyuncularından, önemli değerlerinden bir tanesisin. Mücadelemiz zor, yolumuz çetin lakin bunu başarabilecek bir kadro oluşturduk. Onun için Allah yardımcın olsun, sakatlık vermesin. Başarılı olman en büyük temennimiz” diye konuştu.

Trabzonspor’a geldiği için çok heyecanlı ve gururlu olduğunu ifade eden İsmail Köybaşı ise, “Başkanım öncelikle bu değerli düşünceleriniz için, bana güvendiğiniz için ve benim bu camiada olmamı sağladığınız için başta sizlere teşekkür etmek istiyorum. Konuşmalarınızdan da çok heyecanlandım, kalbim pır pır atıyor. Burada olmama vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum. Uyum ve ailenin gerçek başarıyı getireceğine inanıyorum. Özellikle bu ailede bunu sağlayacak olan başta siz, hocalarımız ve kulüpte yer alan herkesin bir olacağını ve bu birlikteliğin bizi başarıya götüreceğine inananlardan biriyim. Daha önce bunu deneyimledim, burada da bunu deneyimlemek için sabırsızlanıyorum. Ayrıca çok gururluyum. Kendimi en olgun ve verimliği olduğum dönemde hissediyorum. Fiziksel ve mental anlamda hazırım. Bir an önce sahaya çıkıp, takımımızın şampiyonluğunda pay sahibi olabilmek için sabırsızlanıyorum. Geldiğim ilk günden beri bana bu sıcak karşılamayı sağlayan herkese ayrıca çok teşekkür ediyorum. Trabzon’a gitmek için de çok sabırsızlanıyorum. Burada bu sevgi ve organizasyonu gördükçe, Trabzon’da yaşayacaklarımı hayal bile edemiyorum. Taraftarlarımızı çok özledik, onların beklentilerini de biliyoruz. Bizler bunun bilincinde her anı yaşayarak hedefe gitmeliyiz. Sizlerin desteğini ve isteğini de görüyorum. Sizlerin bu isteği içerisinde yer aldığım için kendimi çok şanslı ve gururlu hissediyorum. Yaşadığım her anın keyfini çıkararak ve bilinçli olarak bunun gururunu yaşayarak adım atmak istiyorum. Tekrar her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İsmail Köybaşı imza töreninin ardından 2 Ağustos’ta kutlayacağımız kulübümüzün 54. kuruluş yıl dönümü anısına 1967 adet forma satın aldı.