Trabzonspor’un kendisiyle ilgilendiğini bildiğini söyleyen Kevin Kampl, “Şartlar uygun olursa gelirim” dedi.

Trabzonspor’un kadrosunu güçlendirmek için transfer adaylarından biri olan RB Leipzig’in futbolcusu Kevin Kampl transfer iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'dan Toplamda 15 Milyon Euroluk Anlaşma Trabzonspor'dan Toplamda 15 Milyon Euroluk Anlaşma

Kevin Kampl açıklamalarında, “Sorun sadece benim karar vermem değil, kulübümün de ikna edilmesi gerekiyor. Bir yıl daha sözleşmem var. Şartlar uygun olursa ben gelmeye hazırım. Ama gerçekçi olmak gerekirse Leipzig’in beni bırakacağını veya bırakmak isteyeceğini sanmıyorum. Sezon başladı ve takım 3 kulvarda yarışıyor. Kadro yapılanmasını da benimle yaptır. Ben bu konuda net konuşacağım. Kulübümün beni asla bırakmak istemiyor. Gelecek yıl sözleşmem bitiyor. Bu da benim elimi güçlü yapar. Bu yüzden kulüpler bana bonservis bedeli ödemek istemez” dedi.

TÜRKLERLE BÜYÜDÜM

Türk futbolunu çocukluğundan beri takip ettiğini belirten Kevin Kampl, “Türklerin yoğun yaşadığı Solingen şehrinde doğdum. Futbola sokak aralarında Türk arkadaşlarım ile başladım. Türk futbolu benim için her zaman vardı. Her takımı tutan arkadaşlarım vardı. Ben her zaman o atmosferi yaşamak isterim. Belki bu sezon şartlar oluşmaz ama seneye Türkiye için kararımı daha rahat verebilirim çünkü bonservisim elimde olacak” ifadelerini kullandı. (Çağlayan Aktürk)