Bugün yapılacak olan dördüncü toplantıda faiz kararı ile ilgili son detaylar da netleşecek. İşte, Merkez Bankası toplantısının detayları.

Dün ABD'de FED faiz kararını açıkladı. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıklayacak. Başkan Hafize Gaye Erkan önderliğinde bir araya gelecek olan Para Politikası Kurulu, politika faizi kararının ardından bugün dördüncü toplantıya girecek. Toplantı saat 14.00'te sona erecek ve faiz kararı kamuoyuna açıklanacak.

Toplantıdan beklentiler ekonomide sıkılaşmanın sürmesi yönünde. Son 3 toplantıda faiz oranı 16,5 puan yükselmişti.

Piyasaların ve vatandaşın gözü kulağı bugünkü TCMB toplantısının sonucunda. 500 baz puanlık faiz artırımı beklentisi var. Bu senaryo gerçekleşirse volatilite artacak, Borsa İstanbul'da düşüş yaşandığı takdirde ise bu durun çok uzun sürmeyecek. Piyasadaki yükseliş beklentisinin artması yönünde olumlu sinyaller de veriliyor.

Peki, Merkez Bankası faiz kararı açıklaması sonrasında, kredi kartı faizleri için beklenti ve mesajlar ne yönde? TL'yi güçlendirme yolunda atılan adımlar ve 250-500 baz puan arasında faiz artışı beklentisi ile vatandaşların merak ettiği bir diğer konu da kredi kartı faizi ve gecikme faizi konusu oldu.

Faizsiz evlilik kredisi ne zaman verilecek? Faizsiz evlilik kredisi ne zaman verilecek?

Bugün faiz 500 puan artarsa kredi kartı faizi yüzde 3.26 civarına çıkacak. Gecikme faizi ise yüzde 3.56 olacak. 600 baz puanlık bir artış ise kredi kartı faiz oranını yüzde 31'e çekecek.