Muğla Karayolunda Korkutan Kaza

Muğla’nın Menteşe ilçesinden yola çıkan ve Yatağan ilçesine doğru aracıyla ilerleyen sürücü benzin istasyonuna yaklaşırken aracını yavaşlatmak istedi. Bir anda direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü aracın takla atmasına sebep oldu. Takla atan araç ters bir şekilde durabildi.

Muğla Karayolunda Korkutan Kaza

Aracın takla atarak durmasından sonra motorundan dumanlar yükselmeye başladı. Aracın patlama ihtimalinin doğması üzerine benzin istasyonundaki görevliler hemen olaya müdahale etti. Yangın söndürme tüpleriyle birlikte araca yaklaşan istasyon görevlileri araca yaptıkları müdahale ile büyük bir facianın ve can kaybının önüne geçti.

Olayın yaşanmasının ardından 112 Acil aranarak bilgi verildi. Bunun üzerine yangın ekipleri bölgeye gönderildi ve tedbirler alındı. Araç sürücüsünün herhangi bir yara almadığı, aracın içinden de kendi imkanlarıyla çıktığı belirtildi.

Takla atan aracın son durumuna bakıldığında kullanılamaz hale geldiği ve yangın tüpleriyle müdahale sonrasında alt bölümünün beyaza bulandığı görülüyor. Bu kadar büyük bir kaza geçirmesine rağmen hiçbir yara dahi almayan sürücü, bir kez daha emniyet kemerinin önemini göstermiş oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER