Trabzon hava durumu başta olmak üzere tüm yurtta kavurucu sıcaklar ile beraber sağanak yağış da bekleniyor. İşte, Meteoroloji’den gelen son açıklama!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıkladı! Türkiye genelinde Temmuz ayında kavurucu sıcaklıklar devam edecek. Üstelik beraberinde kuvvetli rüzgâr ve sağanak yağış da getirecek. Son dakika haberine göre, pek çok ilde hava durumu şöyle olacak...

Sağanak yağışların beklendiği iller ve il il hava sıcaklıkları raporu az önce yayınlandı. Buna göre; Trabzon hava durumu ile diğer illerde beklenen hava durumu tahminleri şöyle...

Kuzeydoğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Trabzon, Rize, Giresun, Van ve Hakkari'nin bazı kesimlerinde yerel ve sağanak yağış hâkim olacak. Diğer yerlerde az bulutlu ve açık geçecek.

Diyanet İşleri Başkanlığında Devlet Memuru Olabilmek İçin Neler Yapılmalıdır? Diyanet İşleri Başkanlığında Devlet Memuru Olabilmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde sıcaklıklar mevsim normallerinde, diğer bölgelerde normallerin 2 ila 4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli esecek olan rüzgâr, kuzey yönlerden hafif ve orta kuvvette esecek. Fırtına Ege'de sert esecek. Vatandaşlara uyarı yapıldı.

Marmara

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Ege

Açık ve az bulutlu. Rüzgar sert esecek.

Akdeniz

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu

Açık ve az bulutlu geçecek.

Batı Karadeniz

Açık ve az bulutlu.

Orta ve Doğu Karadeniz

Trabzon, Rize ve Giresun'un iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu

Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Van ve Hakkari'nin doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.