Trabzonspor, yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarına devam ederken, dün resmen şov yaptı. Transfer sezonunun açılması ile birlikte Bordo - Mavililer 5 ismi resmen açıklayan Trabzonspor’da devamında kimleri kadroya katılacağı da merak konusu.

İNGİLTERE'DEN DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

Transfer sezonunun başında adı bordo - mavililerle anılan ancak sonrasında Ozan Tufan’ın transfer edilmesi ile geri plana düşen Okay Yokuşlu ile ilgili İngiltere’den dikkat çeken açıklamalar geldi.

İngiliz futbolunun efsane isimlerinden Carlton Palmer, Okay Yokuşlu’nun olası ayrılığı ile ilgili konuştu. İngiliz futboluna Okay’ın mevcut kulübü West Brom alt yapısından yetişerek katılan Palmer, Okay’ın ayrılığına gelecek teklifi göre olumlu bakanlardan. 

Trabzonspor İngiliz Ekibiyle Pazarlıklarını Sürdürüyor Trabzonspor İngiliz Ekibiyle Pazarlıklarını Sürdürüyor

Futballleagueworld sitesinde açıklamaları yer alan Palmer, İngiliz kulübünün Okay’ın 30 yaşında olduğunu ve sözleşmesinin son yılığına girdiğini göz önünde bulundurması gerektiğini kaydetti.

Palmer, "Bu nedenle oyuncu için aldıkları teklif türüne bağlı olarak, West Brom'un bu teklifi değerlendirmesi gereken bir durum olabilir” dedi. 

İngiliz kulübünün oyuncu kaybetmesinin büyük hayal kırıklığı yaratacağına da dikkat çeken Palmer, “Ona yeni bir sözleşme teklif etmezlerse, şu anki sözleşmesinde sadece 12 ayı kalıyor.  Ve 30 yaşında olduğundan, bunu değerlendirmeleri nakde çevirmenin doğru zaman olduğunu düşünmeleri gerekiyor. 

EĞER DOĞRU PARA GELİRSE ONU BIRAKIRDIM
Zor bir durum çünkü onu tutup sözleşmesinin sona ermesine bekleyeceksin ya da gelecek sezon bedava gitmesine izin vereceksin.
Bu yüzden ya ona yeni bir sözleşme teklif etmeleri gerekiyor ki muhtemelen iki ya da üç yıllık bir sözleşme isteyecektir. Ancaki West Brom’un ona yaşından dolayı üç yıllık bir sözleşme vermek isteyeceğini sanmıyorum. Bu da bir problem. Bana göre eğer doğru parayı alabilirlerse, onu bırakırdım. Gelen parayı iyi bir yedek getirmek için kullanırdım.”

Editör: Haber TS