Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bölgenin önemli yurtdışı işbirliklerinden birine daha imza atarak Kuveytli turizmcilerle görüştü.

TRABZON'DA KUVEYTLİ TEMSİLCİLER AĞIRLANDI

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Karadeniz Bölgesi ve özellikle Trabzon'un son yıllarda Körfez ülkelerinin turizm alanında gözdesi olduğunun bilincinde. Bu sebeple Körfez ülkelerinden Kuveyt'in turizm sektöründeki önde gelen temsilcilerini makamında ağırladı.

Balık fiyatları düşmeye başladı! Hamsinin kilosu... Balık fiyatları düşmeye başladı! Hamsinin kilosu...

Kuveyt'ten Trabzon'a gelerek Bakan Genç ile görüşmeler yapan ekip, toplantıdan mutlu ayrıldı. Peki, görüşmenin konusu neydi?

Bakan Genç, 5 İstanbullu, 20 Kuveytli turizm firması temsilcisi ile turizm alanındaki yatırımlar konusunda fikir alışverişi yaptı. Salam Hava Yolları CEO’su Muhammed Ahmed, DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar, Doğu Karedeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz gibi önemli isimler de toplantıda bulundu.

Doğu'dan, özellikle Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan gibi Körfez ülkelerinden gelen çok sayıda turisti ağırlayan Trabzon, yabancı yatırımlar konusunda ciddi bir çaba sarf ediyor. Yapılan reklam ve tanıtım çalışmaları isabetli oldu. Şimdilerde yabancı yatırımcılar turizmin geliştirilmesi adına ülkemizi ziyaret ediyor.

Özellikle Trabzon, Türkiye adına sağlık turizmine katkı sağlayan illerimizden oldu. Sağlıkta nitelik ekipmanlar, hekimler ve hastaneler Trabzon'a kazandırıldı.

Ortahisar Belediye Başkanı, Trabzon'un turistler için çok güvenli bir kent olduğundan bahsetti. Köklü tarihi, güvenliği, doğası ve pek çok imkanıyla Trabzon yabancı turistlerin gözde bölgelerinden oldu.