Turnuvaya belediyenin 10 müdürlüğünün oluşturduğu takımlar ile meclis üyelerinden oluşan bir takım katılıyor. Başlama vuruşunu Başkan Ahmet Metin Genç'in yaptığı turnuvanın ilk maçında meclis üyeleriyle, imar müdürlüğünün oluşturduğu takımlar karşı karşıya geldi. Her iki takımın kıyasıya mücadele ettiği maç 3-3 berabere sona erdi.

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç futbol kenti olan Trabzon'da belediye müdürlükleri arasında böyle bir turnuvayı yapmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek, "Bütün müdürlüklerimiz kendi takımlarını oluşturdular. Genç yaşlı demeden herkes bu turnuvada yer almak istedi. Bu turnuvayla belediyemiz birimleri arasında hem sportif anlamda hem de duygusal anlamda çok kuvvetli bağlar oluşturuyoruz. Diğer yandan da futbol yaparak sağlıklı yaşam yolunda önemli bir adım atıyoruz. Futbolla çalışanlarımızın hem sosyalleşmelerine katkı sağlıyoruz, hem de rutin belediyecilik faaliyetlerinin dışında spor gibi uğraşılarla kaynaşmalarına vesile oluyoruz. Artık günümüz belediyeciliğinde sadece kamu hizmetleri yapılmıyor kültürel, sanatsal ve sportif olarak belediyeler yaşamın bütün alanlarında kendilerini hissettiriyor. Eğitim, spor ve kültür sanat etkinlikleriyle çalışanlarımızı stresten uzaklaştırıp, aralarında birlik ve dayanışmayı sağlıyoruz, hem de moral ve motivasyonlarını yükselterek, vatandaşımıza daha iyi hizmet etmelerinin önünü açmış oluyoruz. Düzenlediğimiz eğitim seminerleri, sportif faaliyetler, çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerle personellerimizin her alanda kendilerini geliştirmelerine olanak sağlıyoruz. Bu vesilelerle ben de katılan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum." diye konuştu.

Turnuvaya Özel Kalem, Mali Hizmetler, Zabıta, Etüt Proje, Yapı Kontrol, İmar ve Şehircilik, Destek Hizmetleri, Fen İşleri, Park ve Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlükleri ile meclis üyelerinden oluşan 11 takım katıldı. Turnuvanın ilk turunda meclis üyeleri ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 3-3 berabere kaldı. Diğer maçlarda ise Destek Hizmetleri, Etüt Proje Müdürlüğü'nü 7- 0; Fen İşleri Müdürlüğü, Mali İşler Müdürlüğü'nü 6-5 mağlup etti.