Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Kadir Gecesi vesilesiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam Alemi’nin Kadir Gecesi’ni tebrik etti.

Başkan Ekim mesajında şu ifadelere yer verdi; “Ramazan ayının manevi anlamda en yoğun duygularla yaşandığı Kadir Gecesi’nin ülkemize, İslam alemine ve dünyaya; sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, Akçaabatlı hemşehrilerimin ve Milletimizin Kadir Gecelerini en içten dileklerimle tebrik ediyorum.”

Başkan Ekim, mübarek gecelerin hoşgörü ortamının gelişmesine ve güçlenmesine katkı sağladığına dikkat çekerek “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayı’nın sonuna yaklaştığımız bu günlerde bin aydan daha hayırlı olan ve kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi’ni idrak etmenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyede yaşandığı, pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan Ayı, mübarek Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu mübarek gecelerin hoşgörü ortamının gelişmesine ve güçlenmesine vesile olması, milletimizi ve bütün insanlığı kuşatması, yeryüzünde barış ve huzurun artmasını sağlaması en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve Akçaabatlı hemşehrilerimin Kadir Gecelerini en içten dileklerimle tebrik ediyor dağlıkla günler diliyorum .”dedi