Margarin hakkında önemli açıklama!

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi araştırmacısı Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın, margarin tüketenleri sınırlı tüketim yapmaları konusunda uyardı.

Margarin hakkında önemli açıklama!

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi araştırmacısı Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın, margarin tüketimi fazla olan vatandaşların tüketimlerini azaltmaları gerektiğini ve vatandaşların margarin tüketirken dikkatli olmalarını önerdi. Margarin tüketiminin depresyon sorunlarına sebep olduğunu belirten Uysal, ''margarinin fazla tüketimi vatandaşlarda yan etkilere sebep olabilir ve depresif bozukluklar yaşatabilir'' dedi. Vatandaşların margarin tüketimi yerine farklı yağları tüketmeleri ve doğal yağlardan yana tercihlerini kulanmasını isteyen Uysal, margarinin insan sağlığı üzerinde çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilecek olduğunu açıkladı.

Ayçiçek yağı ve karar verme sıkıntısı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi araştırmacısı Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın, ayçiçek yağını fazla tüketenlerde karar verme sıkıntısının ortaya çıktğını ve bu kişilerin karar verme mekanizmasında zorlandıklarını açıkladı. Karar verme mekanizmasının ayçiçek yağından etkilendiğini açıkladı. Uysal, margarin, ayçiçek yağı ve benzer yağların denek farelerde kullanıldığında doğal yağlar kullanılan fare deneklere göre daha çabuk pes ettiklerini ve farelerin üzerinde bunu kanıtladıklarını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER