A Spor ekranlarında Ceyda Büyükuzun sunuculuğunda yapılan programın konukları Uğur Karakullukçu ve Selahattin Kınalı oldu.Sunucu Ceyda Büyükuzun konuklarına Fatih Terim'in PFDK kararları ve sevkleri için yorumunu hatırlatarak düşüncelerini sordu.Selahattin Kınalı'nın yaptığı yorum Trabzonspor taraftarını mest etti.Fatih Terim yaptığı açıklamada ''Maç günü sevk kararının çıkması açıkçası çok hoş olmadı. Muhakkak ki salı günleri açıklanıyor ama bu ayet değil ki, Allah'ın kanunu değil ki değişmesin. Bu insanların koyduğu bir kural. Merak etme, sabah da verebilirsin. Madem bu sevkleri açıkladın, eksik kaldı. Arkasından bir de Schalke'ye destek mesajı beklerdim federasyondan." ifadelerine yer vermişti.

Trabzonspor'un eski futbolcusu Selahattin Kınalı bu açıklamalara Trabzonspor örneğini göstererek sözlerine ''Ben bu konu ile ilgili bir şey söyleyeyim.Fatih Terim bu konuda haklı bir hassasiyet göstermiştir ama 2012 yılında 6 Aralık günü Trabzonspor'un Lille ile Şampiyonlar ligi gruplarından çıkma maçı oynadığı güne bu ülkede Galatasaray-Fenerbahçe derbisi kondu.Fatih Terim o gün konuşmadığı için şimdi ahlaken konuşmaya hakkı yok'' şeklinde devam etti.

Trabzonspor taraftarı bu açıklamalar sonrası Selahattin Kınalı'ya destek mesajlarını gönderdi.Selahattin Kınalı uzun yıllar sonra Trabzonspor taraftarının televizyonlarda sesi oldu.

www.haberts.com