Mersin Bungalov Evleri : Doğanın Kucağında Eşsiz Bir Deneyim Mersin Bungalov Evleri : Doğanın Kucağında Eşsiz Bir Deneyim

1961 yılında Trabzon’da 5 çocuklu memur bir ailenin son çocuğu olarak doğan Şükrü Kuleyin  ilk, orta ve lise eğitimini babasının memuriyeti nedeniyle Karadeniz'in çeşitli illerinde tamamladı. 
Erzurum Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunu olan Kuleyin,  S.S.C.B’de uzun yıllar ithalat, ihracat ve turizm alanlarında ticaret yaparak iş hayatında emin adımlarla yürüdü.
Trabzonspor amatör kulüplerinden Gülbahar Spor Kulüp Başkanlığı yanı sıra Büyük Liman Spor'da yöneticilik de yapan Kuleyin, 
Trabzonspor Divan Kurulu Üyesi'dir. Ayrıca uzun yıllar Trabzonspor Ankara Temsilciliği görevini üstlenerek spor camiasına katkı sunmuştur.
Atası Türk ATATÜRK , Biçare Hamid, Kapaklarda Atatürk  kitaplarını kaleme alan Şükrü Kuleyin düzenlediği imza günleriyle de binlerce okuruyla buluştu.
İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi olan iş insanı Şükrü Kuleyin, 14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği Seçimi için İYİ Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı oldu. 
'Önce millet, önce memleket' diyerek yola çıkan Kuleyin evli ve iki çocuk babası.