Whatsapp o cihazlara güncelleme desteği vermeyeceğini açıkladı

Whatsapp'tan yapılan son dakika açıklaması S40 serisi Nokia cihaz kullanıcılarını üzerken, Whatsapp'ın yazılım desteği de bazı cihazlar için sona erdi.

Whatsapp o cihazlara güncelleme desteği vermeyeceğini açıkladı

Dünyada en fazla kullanıcı sayısının anlık olarak olduğu uygulamalar arasında ve cihazların olmazsa olmazı olarak bilinen Whatsapp, aldığı karar sonrası S40 serisi ve yazılımına sahip cihazlar için 2 Ocak itibari ile desteğin tamamen kesildiği ve yeniden güncelleme desteğinin verilmeyecek olduğunu açıkladı. S40 yazılımına sahip cihazlar için Whatsapp uygulamasının artık yeni özellikler, hata gidermeleri ve yeni güncellemeler almayacak olduklarını, yeni özelliklerden faydalanmalarının mümkün olmayacak olduğu açıklandı. Resmi olarak yapılan bu açıklama sonrası Whatsapp uygulamasının S40 serisi yazılıma sahip cihazlarda kullanılabilecek mi yoksa kullanılamayacak mı olduğu ise merak-tartışma konusu oldu.

Uygulama kullanılabilir olacak

Whatsapp, S40 yazılımına sahip cihazların henüz Whatsapp uygulamasını bir süre kullanabilecek olduklarını, güncelleme desteğinin ise bulunmayacak olduğunu açıkladı. Resmi desteğin kesilmesi ile güvenlik, hata giderme, yeni özellikler ve bazı ekstra güncellemeleri alamayacak olan S40 yazılımına sahip seri modellerinin Whatsapp uygulamasını kullanabilmeleri de bir anlam ifade etmeyecek. Sadece yazılı olarak görüşmeye izin verilen bu cihazlarda, sesli olarak Whatsapp mesajı göndermekte mümkün.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 00:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
SIRADAKİ HABER