Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kuruluna tek aday olarak giren mevcut başkan Mehmet Büyükekşi’nin yönetim kurulu listesi belli oldu.

Ankara’daki JW Marriott Hotel’de gerçekleştirilen genel kurulda, Büyükekşi’nin yönetim kurulu listesi divana sunuldu. Mehmet Büyükekşi başkanlığındaki yönetim kurulu asil listede şu isimler bulunuyor:

İbrahim Burkay, Yusuf Günay, Yalçın Orhan, Alkın Kalkavan, Hamit Altıntop, Müslüm Özmen, Volkan Can, Ali Düşmez, Erman Kalkandelen, Ramazan Üçdan, Ruşen Çetin, Mustafa Eröğüt, Şafak Müderrisgil, Haluk Kalyoncu.

Öte yandan denetleme kurulu asil üye listesinde ise İsmail Gerçek, İrfan Karakaş, Osman Arslan, Selim Doğan ve Ali Koray Büyükasar yer aldı.

TEK TRABZONLU ORHAN

TFF’nin açıklanan yönetiminde ise tek Trabzonlu Yalçın Orhan yer aldı. Orhan bilindiği üzere Trabzonspor Kulübü’nde Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. TFF’nin bir önceki döneminde İdari İşlerden sorumlu yönetici olarak görev yapan Orhan, TFF’nin yeniden dizaynında önemli rol oynamıştı. Büyükekşi’nin “işinin ehli” yorumunu yaptığı Orhan yeniden A takımda yer alacak.

yalcin_orhana_tesekkur_h245634_9d02b

Yalçın Orhan kimdir?

10 Şubat 1976 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Yalçın ORHAN, eğitimine Dumlupınar İlkokulu ile başlayıp Trabzon Lisesi ile lise eğitimini tamamlamıştır.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi iktisat bölümünde tamamlayarak 1997 yılında mezun olmuştur.

İnşaat , enerji , gayrimenkul yatırım ve akaryakıt sektörlerinde de faaliyet gösteren şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

2010-2012 Trabzonspor basketbol kulübü başkan yardımcılığı, 2010-2012 Trabzon sanayici ve iş insanları derneği başkanlığı,

2018-2022 Trabzonspor futbol kulübü başkan yardımcılığı görevlerin de bulunmuştur.

2020 yılında başladığı Trabzon sanayici ve iş insanları derneği yüksek istişare kurulu başkanlığı görevini hala sürdürmektedir

Türkiye Futbol Federasyonu idari işlerden sorumlu başkan vekilliği ve icra kurulu üyesi görevini halihazırda sürdürmekte olan ORHAN evli ve 2 çocuk babasıdır.