Trabzon'da bahçelere musallat olan böcek için hangi tedbir alındı? Trabzon'da bahçelere musallat olan böcek için hangi tedbir alındı?

Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesindeki Baltacı Deresi üzerine Ömerler Mühendislik tarafından Hidroelektrik Santrali kurulacak.

Ömerler Mühendislik firması, Doğu Karadeniz Havzası'nda Trabzon'a HES kuracak. 98 milyon lira değerindeki dev bütçeli proje sayesinde bölgenin Hidroelektrik Santrali eksikliği giderilecek.

Ömerler Mühendislik, Trabzon Dernekpazarı ilçesinin Akköse Mahallesi'ndeki Baltacı Deresi üzerinde 8,05 MWe kurulu gücünde bir Hidroelektrik Santrali ve Barma Regülatörü kurmak için harekete geçti.

Proje kapsamında bölgeye bir Hidroelektrik Santral binası, Cebri Boru ve Barma Regülatörü kurulacak. Ayrıca bitkisel toprak depolama alanlarının da yapılması planlanıyor.

Trabzon Baltacı Deresi'ndeki regülatör yapısından alınan sular, santral binasına ulaştırılarak burada türbinlenecek ve enerji üretimi yapılacak. Baltacı Deresi HES projesi ile yıllık 21,076 GWh elektrik üretimi hedefleniyor. Santralin 49 yıl sorunsuz işlemesi bekleniyor.