Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Ali Yazıcı, yılsonu altın tahmininde bulundu. Yazıcı'ya göre altın fiyatları...

Yazıcı, gram altın fiyatının yükselişe geçtiği şu günlerde, altının yılsonuna kadar daha da artacağını belirtti. Trabzon esnaflarından gelen yorumlarla birlikte Başkan Ali Yazıcı'nın fikri de paralel. Buna göre; altın fiyatları 2023 yılının sonuna doğru yüzde 15 ila 20 bandında yükselecek. Yatırımcılara altın aldıktan sonra sabırla beklemelerini öğüt veren Yazıcı, yaz aylarının kuyumcular açısından yoğun geçtiğini de ifade etti.

Trabzonlu üretici fındık fiyatlarını böyle protesto etti! Trabzonlu üretici fındık fiyatlarını böyle protesto etti!

Düğün, nişan gibi organizasyonların arttığı Temmuz ayında kuyumcular bayram ediyor. Altına talep artarken fiyatlar da yükseliyor. Yatırımcı için en güvenli liman halen altın. Ons altın ve dolar kurundaki yükseliş de gram altın başta olmak üzere altın fiyatlarını etkiliyor.

Trabzon Kuyumcular Odası Başkanı Yazıcı, son olarak "Önümüzdeki iki yıl içerisinde gram altının 2 bin 300 seviyelerini dahi göreceğini ön görmekteyim." yorumunda bulundu.