TÜİK illere göre nüfus sayımı yaptı ve sonuçları açıkladı. Trabzon nüfusu, nüfus artış hızı, kadın ve erkek nüfusu da belli oldu.

Karadeniz Bölgesi nüfus sayımı değerlendirmelerine göre, iki ilinde kadın nüfusun daha fazla olduğu öğrenildi. Bu iller Trabzon ve Ordu oldu. TÜİK, illere göre nüfus sayımını yaptı. Nüfus artış hızı, illerdeki kadın ve erkek nüfusu paylaştı. Karadeniz nüfus sayımı sonuçları ise şöyle oldu;

Doğu Karadeniz'deki en kalabalık il Trabzon, en az nüfuslu il Bayburt oldu. Gümüşhane nüfus artış hızında Türkiye’de birinci sırada yer aldı. Kadın nüfusu, Trabzon ve Ordu'da erkek nüfus oranını geçti. Trabzon’un nüfusu 816 bin 684 kişiyle rekor kırdı.

Ekmeğe zam gelecek mi? Ekmek fiyatları hakkında flaş gelişme! Ekmeğe zam gelecek mi? Ekmek fiyatları hakkında flaş gelişme!

Trabzon nüfusunun 411 bin 637'si kadınlara, 405 bin 47’si erkeklere ait oldu. Gümüşhane’nin nüfus artış hızı yüzde 57,7 tespit edilerek Türkiye'de yıllık en fazla nüfus artışının yaşandığı il oldu. Trabzon’un yıllık nüfus artış hızı yüzde 5,9 oldu.