Trabzon'da tekel binası otel oluyor Trabzon'da tekel binası otel oluyor

Trabzonspor - Basel maçının oynandığı Trabzon Akyazı Stadyumu, deprem temalı görsel koreografileri ile tüm dünya basınında hayranlık uyandırdı.

UEFA Konferans Ligi'nde 16 Şubat Perşembe akşamı geliri depremzedeler için aktarılacak olan Trabzonspor - Basel maçı, tüm dünyada büyük ses getirdi. Tribünler depremin vurduğu 10 ilin plaka koduna denk gelen dakikalarda hep bir ağızdan, "Burda!" şeklinde bağırdı. Maç öncesi tribünlerde çok anlamlı bir koreografi sergilendi. Türkiye'de ve dünyada hayranlık uyandıran, deprem temalı o görseller herkesi duygulandırdı.

İşte bordo mavili taraftarların çok ses getiren koreografisi...

Üç boyutlu görselde enkazdan kurtarılan bir bebeği taşıyan arama kurtarma personeli öne çıkıyor. Başlığında Türkiye'de yardıma gelen ülkelerin bayrakları sembolize edilmiş. Bir el Türk Bayrağı'nı dalgalandırırken, bu görselde önemli bir detay da unutulmamış. Meksikalı arama kurtarma köpeği Proteo da çalışmalar sırasında hayatını kaybetmişti. Proteo'nun da koreografide yer alması hem Trabzonspor Stadyumu'na gelen taraftarları hem Trabzon halkını hem de dünyada pek çok kişiyi duygulandırdı.