Trabzon Sürmene Belediyesi, belediyeye ait halk plajlarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Ortak alanların...

Yerli ve yabancı turist sayısı ile tüm zamanların rekorunu bu yaz kıran Doğu Karadeniz'in incisi Trabzon'da kalabalık nüfus ile birlikte plajlar kirletiliyor. Sürmene Belediyesi plajlardaki o sıkıntıya dikkat çekerek bir uyarı yayınladı.

Duş, tuvalet, soyunma kabinleri, şezlong gibi ortak kullanım alanlarında vatandaşların daha dikkatli olması istendi. Özensiz kullanılan bu alanlarda kırılma, çatlama, işlevsizlik, çöp gibi istenmeyen sorunlar yaşanıyor.

Sürmene Belediyesi plajlardaki ortak kullanım alanlarına daha fazla özen gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. İşte o duyuru:

KAZAZİYE SEPETİ  TRABZON’DAN DÜNYA’YA KAZAZİYE SEPETİ TRABZON’DAN DÜNYA’YA

“Değerli vatandaşlarımız! Plajlardaki bu istenmeyen görüntüler bizlere yakışmıyor. Lütfen plajları nasıl görmek istiyorsak öyle bırakalım. Hepimizin ortak kullanım yeri olan sahilimizdeki, WC, duş kabinleri ve soyunma odalarını düzgün kullanıp, sahip çıkalım. Kabinlerin içinde ki malzemeler hepimiz için önemli, malzemeleri kırarsanız kullanımı mümkün olamaz. Sağlığımız için kamu yararı için ürünlerimize sahip çıkalım.”