Trabzonspor'a Fabian Castillo'un transferinden dolayı alacağını ödemeyen Meksika kulübü Tijuana sonunda mecburen çark etti.

Trabzonspor kulübünün 2018 yılında 1 milyon 400 bin Euro bonservis bedeli karşılığında Meksika kulübü Tijuana’ya sattığı Fabian Castillo sorunu bordo-mavililerin lehine çözüldü.

Trabzonspor kulübü, FIFA’ya başvuruda bulunarak, Castillo’nun transferinden kaynaklanan son taksitin Tijuana kulübü tarafından ödenmediği ve bu nedenle 575 bin Euro’nun yıllık yüzde 5 faiz ve ayrıca yüzde 10 gecikme faiziyle kendilerine ödenmesini talep etti. FIFA nezdinde yapılan yargılanmada Trabzonspor kulübü haklı bulundu.  Belirlenen miktarın 45 gün içerisinde Trabzonspor’a ödenmesi gerektiğine karar verdi. Ancak Meksika kulübü bu rakamı CAS'a götürdü. CAS'taki davada da Trabzonspor haklı çıktı. 575 bin euro faizlerle beraber şu anda 700 bin euro'ya kadar ulaştı. Trabzonspor'un avukatları ve finans uzmanları rakamın tam hesaplamasını yapıyor. CAS'taki davanın da kazanılmasından sonra Meksika ekibinin başka gideceği mercii kalmadı. 

basliksiz-2-1664437306-472